Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Sargoz ve ahtapot

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Sargoz ve ahtapot

Sali günü (12 temmuz) dalis donusu yaklasik 11 m de 500 gr rahat gelecek büyüklükte bir sargoz gördüm. Dip düz, kumluk, seyrek ve kisa eristelerden olusmakta. Yani saklanacak hiçbir yer yok ama... Sargozun lezzetli avi var :) Birseyin etrafinda dönüyordu sanki. Asagi yanina indim fazla uzaklasmadi. Normalde öyle bir topuklarki 1 snde gözden kaybolur. Daha sonra kaçmamasinin nedenini anladim. Etrafinda döndügü sey küçük bir ahtapotmus. Küçük dedim ama sargozunda saldirmakta tereddüt edecegi kadarda büyüktü. Ahtapotun 2m yanina agasona yattim. Sargoz lezzetli avina mi yaklassin, yoooksa bana mi? :) Sargoz temkinli ama lezzetli ahtapotun kacmak üzere olmasinin vermis oldugu telasla 4-5 m uzagimda dolasiyor. Zipkinin bosluguda ancak o kadar. Agasonum bitmek üzere ama sargoz yaklasmiyor. Bende artik atayim dedim yoksa baska sansim olmayabilirdi... Ve kafasini nisanliyarak attim. Sis verdigim bosluk kadar acildi son santiminde koca(bana göre tabii :)) sargozun kafasina çarpti. Nefes bittigi için yukari çiktim. Bir yandan da sargoza bakiyorum. Sargoz dipte debeleniyor. Yari baygin durumda. bende nefes kalmamis. Aslinda ayni durumdayiz ehe hehehe :) Zipkini mi kurayim gidip elimle mi alayim ikilemini bir sürey yasadiktan sonra zipkini kurmaya karar verdim. Kurup asagi indigimde sargozun yerinde yeller esiyordu. Aglaya aglaya kiyiya döndüm ühü hühühü :(
    Cengiz ÖZÇEL?K - 1978
    sigpic
    " Dive4Life "
    Cep: 0533 620 06 62

gecmıs olsun ufakmıs zaten o. :)

Yorum yap

SENİN CANIN SAĞOLSUN DENİZ HERZAMAN CÖMERTTİR SARGOZ GİDER SİNARİT GELİR RAST GELSİN

Yorum yap

Hazırlanıyor...
      X