Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Az kalsın tekneden oluyorduk

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Az kalsın tekneden oluyorduk

Her zaman daldığım yere bir arkadaşımla gitmeye karar verdim.Kendisine biraz teknik gösterip bir kaç balık vurduracaktım.
    Saat 6.30 sıralarında kalktım giyindim hazırlandım.İskeleye indim tekneyi hazırladım ve arkadaşımı beklemeye başladım . Neyse 6.40 sularında kendisi iskeleye geldi ve yola çıktık. Her zmn daldığım kayalara götürdüm onu.Neyse bir kaç tane karagöz 500 gr civarı , kikla fln derken , bir tane büyük ahtapot vurudum.Sudan çıktım ve bir pancar motor sesi geliyor.Yarı kamaralı balıkçı teknesi benim tekneyi ortalamış geliyor üstüme bekeledim biraz daha ama iyice yakınlaştı ve yön değiştirmedi.Hemen arkadaşıma haber verdim çapayı çektim ve motoru çalıştırp yawas yawas ordan uzaklaşmaya başladık bunu görünce biraz daha hızlandı ve peşime takıldı tabi bunun üzerine gazı kökledim .Kaçtıımı görünce oda pancar motoruyla ne kadar gazlarsa artık daha da hızlamaya başladı. Neyse iskele yakınlarına gelince benim peşimi bıraktı ve kıyıda olan ağının yanına demirledi.Diyeceksiniz ağınamı yakındın hayır yakın değildim.Daldığım yerle arasında bayağı mesafe vardı.Neyse tabi birazda korktum , moralimde bozuk dalamadım diye .Dedim şu kıyıya bir bakayım iskelenin ordan girdim bir 5 metre yüzdükten sonra suyun dibinde olan çukurun içine yattım bekle bekle yok hiç bişey tam çıkıodum kafamı sağ tarafa çevirmemle yanakları sim siyah kocaman bir karagöz(baltabaş cinsinden) ama nefesim bitti.HAfifçe su yüzeyine çıktım ve ilerideki yosunluklardan aşağı doğru karagözün yüzdüğünü gördüm .Hemen nefes aldım ve yosunları arkasına yattım yosunlarda yüksekte idi .Sadece tüfeğimi yukarı kadlırdım kendi vücudm aşağıda kaldı ve bir baktım zıpkının ucunda kocaman kap kara yanaklı bir canavar belirdi tetiğe bastım ve 1.5 kglık karagözü vurdum ve dedimki içimden iyiki kıyıda dalmışım.Yoksa moralim bozuk sinirlerim tepemde dalmasaydım bu balığı vuramayacaktım.İyikide dalmışım.

ne bicim bir istir bu. kimin kimi kovalamaya hakki var. sinir bozucu bir hadise.
    Kemal Erbatur
    1969

Yorum yap

Öle vallha arkadaşım.

Yorum yap

ben sarozda balıkçılara deniz hıyarı bile topladım,bilgi alışverişinde bulunduk ama senin balıkçılar gerçekten hıyarmışlar,geçmiş olsun. :shock:

Yorum yap

Kaçmakla onun ağından Birşeyler çalarken sizi enseledi zannetmemiştir balıkçı umarım. Eğer öyle zannettiyse Tekneni illa birgün tanır. Aslında kaçmamak gerekiyor kaçınca iftira bile atarlar size hırsızlık yapıyolardı vs.. diye.

Yorum yap

ya bu balıkçılar biraz vukuatlı geçen senede aynı tekne babamın arkının peşine takıldı bu sefer kıyıya kadr çıktılar döveceklerdiki son anda yardımına gitti bir kaç kişi adamlar geri çekildi.Biraz akli dengesi yerinde olmayan insanların işi.Üstelikte ağının yanında dalmıodum 600-700m açığında derinde avlanıodum çok alakasız bir şey .Üstüme geliodu yaklaştı bekledim bir müddet fakat yönünü yine değiştirmedi ve geçen sene ki tekne olduğunu anlayıncada gazladım hemen

Yorum yap

Evet arkadaşlar, malesef o kadar cahil. bilinçsiz ve gözü dönmüş insanlar varki. Zıpkınla balık avı yapanların denizdeki balıkları bitireceklerini sanıyorlar herhalde.
              Tolgahan kaçmamak lazımdı diyorsun ama bu insanlar her şeyi yapabilir.Ben çınarcık tarafında avlanırken bot veya teknem olmadığı halde adamlar göz göre göre üzerime sürdüler teknelerini.Allahtan yakınlarda kayalık vardı da kayaların arasına girince, yön değiştirdiler.
              Burada tüm balıkçıları suçlamak istemem ama, bence hayat riske atılmayacak kadar değerli.Boş ver kaçalımda onlar da iftira atsınlar....
              Nasıl olsa karaya ayak basınca eşit şartlarda olacağız...o zaman anlarız dertlerini.
              SURWOOD AH?AP ZIPKIN
              Birol ?ENKUL - 1974
              [email protected]
              0 554 267 93 73

Yorum yap

valla abicim şimdi seni kınamıyorum ama benim üstüme gelen bir tekne varsa tekneyi kullanana yönelicek birde zıpkın vardır mutlaka artık varsın kendisi bilsin ister gelir ister dümeni kırar.:D

Yorum yap

ona diyceksinki benim zıpkın senin teknenin altını deler inanmıyormusun?şiş gider ama onun tekneside herhalde karaya yetişmez.

Yorum yap

Allah Allah amacı ne olaki.Dağ başıda değil suyun başı.:)Bende zıpkını doğrulturdum yani.

Yorum yap

Sonra adamdan sayılırlar zıpkınlanınca ... değmez

Yorum yap

survivor Nickli Üyeden Alıntı
                        Evet arkadaşlar, malesef o kadar cahil. bilinçsiz ve gözü dönmüş insanlar varki. Zıpkınla balık avı yapanların denizdeki balıkları bitireceklerini sanıyorlar herhalde.
                        Tolgahan kaçmamak lazımdı diyorsun ama bu insanlar her şeyi yapabilir.Ben çınarcık tarafında avlanırken bot veya teknem olmadığı halde adamlar göz göre göre üzerime sürdüler teknelerini.Allahtan yakınlarda kayalık vardı da kayaların arasına girince, yön değiştirdiler.
                        Burada tüm balıkçıları suçlamak istemem ama, bence hayat riske atılmayacak kadar değerli.Boş ver kaçalımda onlar da iftira atsınlar....
                        Nasıl olsa karaya ayak basınca eşit şartlarda olacağız...o zaman anlarız dertlerini.
                        Doğru haklısınız herşeyi yapabilirler, ben kaçmak derken kaçınca suçlu-hırsız sanıp işin daha tehlikeli hal alıp peşimize takılabileceklerini düşünerek yazmıştım.

Yorum yap

Sende doğru sölüyorsun ama tekneye çarpsa ben ne hesap vercem babama yanımda arkadaşıma bişey olsa onun ailesine nasıl hesap verecem bende bunlar olmasın diye kaçtım

Yorum yap

Evet arkadaşlar ne olursa olsun bu tür davranışlarda bulunan arkadaşların bilinçlenmesi lazım. Ya bir balık için değer mi... Allah, inşallah kimsenin başına böyle bela vermesin..
                            SURWOOD AH?AP ZIPKIN
                            Birol ?ENKUL - 1974
                            [email protected]
                            0 554 267 93 73

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                            X