Duyuru

Gizle
No announcement yet.

KUş İZİ

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• KUş İZİ

Yaş 14 , Çanakkale de yazlık olayı . İlk dalışlarımız , kıyılarda dolasıyoruz. Öğlen vakti , kumsalda kavrulmaktan suda gezinmek iyidir diye alıyorum babamın tarzan tufegini denize giricem . Gözümde yılmaz ın geniş gozluklerinden var. Biaz ofuk tefek im zıpkını zor kuruyorum . Mekanizma arızalı. tetik cok hassas . Tam kayalıklardan denizae giricem , zipkini da kurmuşum. Tak diye bir ses , anlımda bir acı. Eyvah bi seyler oldu diyorum. Eğiliyorum anlımdan kana kıyor. Gozlugu cıkarıyorum tuzla buz olmuş. Tetik kendini salmış, su cok sığ olduğu icin zıpkın kendini kurtaramamış, kabza geri tepmis, gozlugu kırıp anlımı yarmış. 2 cm aşağıya ısabet etse tek gozlu kalma rıskı buyuk . Hemen hastane 2 dikiş attıyolar. Anlımda bir kuş izi cıkıyor. Cicek gibi acmış meret gozluk .

Peder bi sey demiyo , yasak felan yok , gecer gecmez , zıpkın kullanmayı da bi guzel kafama vura vura öğrenmis olarak yeni bi zıpkın alıyoruz. Mekanızma güzel önlem tam nerde kurulur nerde bırakılır ögrenmiş bi sekilde deniz gezintilerine devam. o günden beri mekanizma ve ekipmana azami onem veriyorum . Aralıklı dalışlardan sonra lastıkleri bile cıkarıp yıkıyorum , gunes gostermiyorum , eldivensiz girmiyorum .

balığı takım tutar der eski balıkçılar.

sanada geçmiş olsun ?:( elinizdekinin silah olduğunu unutmayın arkadaşlar.. allah beterinden korusun... güvenli ve saglıklı dalışlar...

Yorum yap

Geçmiş olsun.

Yorum yap

Teşekkür ederim arkadaşlar. Aslında geçeliçok oldu ama anlımdaki kuş izi hala duruyor. Aslında biraz da martıya benziyo ( 16 yıl olmuş hala yerinde kuş uçup gidmedi. ) Deniz hata kabul etmiyo tedbiri öğretiyo.

Yorum yap

Allah Korumuş.

Yorum yap

geçmiş olsun...

Yorum yap

geçmiş olsun.Gerçekten bugünlerde ne kadar çok geçmiş olsun dedik!Allah bundan sonra korusun hepimizi.

Yorum yap

Çok geçmiş olsun. Bir musibet bin nasihatten evladır demiyorum, musibet başımıza gelmeden önlemini alalım ve dikkatli olalım diyorum.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X