Duyuru

Gizle
No announcement yet.

samsun yeşil mendirek ve ilk zıpkın merakım..

Gizle
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • samsun yeşil mendirek ve ilk zıpkın merakım..

  Çoçukluğumdan beri tam bir balık hastasıydım..okulumuzun son zamanlarında ve yazın hemen hergün balıktaydım..O zamanlar istavrit yakalayan acemi olarak nitelenirdi..Deniz çook zengindi anlıyacağınız..yine benim gibi balık hastası cengiz adlı arkadaşımla samsunun yeşil mendireğine balığa gitmiştik..yeşil mendirekte ıspara ,izmarit kötek ,eşkine çıkardı...acemi balıkcılıkdan çıkmış ,yani istavrit yakalamak istemeyen oltaların sık takıldığı kayalık bir yerdi.. :lol:

  O gün hava gayet güzel balık ise obiçim. :lol: .elim gibi ispariler alıyorduk..
  sonra bir araba yaklaştı mendireğe..içinde şişman piknik tipte bir adam indi..Arabanın arkasından dalgıç kıyafetlerini ,zıpkın takımını indirdi..
  hemen giyinip bizim şaşkın bakışlarımız arasında suya atladı..
  Almanyacıydı anlaşılan bu takımları buralarda bulmak ne mümkündü?
  adam oltalarımızın yanında bir sağa bir sola dönüp duruyordu..

  Ben cengize;Ne yapıyo bu ya!hiç böyle balık vurlurmu..?galiba almanya zannetti burayı diyordum :lol:

  cengiz;Kafayı yemiş ,filimlere özeniyor galiba ....diyip adamla dalga geçiyorduk...

  olta avı gayet iyi at çek giderken adamda oralarda 2 saat kadar döndü ve bir kayanın üzerine çıktı..
  Tabii bizim gözler onda bir şey varmı yokmu denetliyoruz...cengiz;baksana bomboş !diye sırıtarak kaş göz işareti yapıyordu..
  Neyse adam kayalardan toparlandı mendireğin betonuna çıktı..elbisenin fermuarını çözdüğünde dev gibi balıkların patır patır yere düşütüğünü görünce ,adeta dona kaldık...hemen oltaları bırakıp mendireğe adamın yanına çıktık..yerde 3 adet kefal 2adet karagöz,bir tanede kötek..hepsininde maşaallahı vardı..
  biz ağzımız kulaklarımızda hayret içinde adama;Abi nasıl vurdun yaa!soru yağmurlarına başladık... :lol:

  Adam;çok attım,vuramadım ,dalamıyorum,daha yeni başladım dibe dalabilsedim çok daha büyükleri vardı!deyince ..cengizle ben artık o gün zıpkın kararını vermiştik bile!

 • #2
  ehehehe
  abi sizin ordaki yüz ifadesini görür gibiyim :)

  Yorum yap


  • #3
   Evet amma kotu olmuşsunuzdur bu nasıl yapılır nedir ne degildir diye.Belki 10 sene evvel böyle bir şeye kalkışsaydım babam herhalde bana nanik derdi seneler sonra merak sardık ama kendimiz aldık kısmet boyleymıs....

   Yorum yap


   • #4
    Abi öyle bir olay benim de başıma geldi ben oltayla kefalleri kan ediyorkene admı biri de benim yemlediğim bir yere daldı ve çıktığında ise belini tamamen çevreleyip boyları da neredeyse yere deyecek kadar büyük olan haskefalleri görünce 1 hafta sonra da ben bir tane aldım..... :lol: :lol: :lol: :lol: Aynı yeri yemleyip bir de ben daldım 2-3 tane de ben aldım ama o günüm hala gözlerimin önünden gitmez........

    Yorum yap


    • #5
     BAHADIR BALIK VURMAYA BAşLADINMI BARİ.YEşİL MENDİREKTE HAYAT KALMADI NE GÖRÜNTÜ VAR NE DE BALIK.BİR TANIşAMADIK SELAMLAR .O İSTAVRİT TUTTUĞUN DÖNEMLERİ ARAR OLDUK KURBAN OLASIN İSTAVRİTLERE.BAK şİMDİ AÇIK BİLE ÇIKMIYOR BIRAK MENDİREĞİ.

     Yorum yap

     Hazırlanıyor...
     X