Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Açıktan gelen "kafa"

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Açıktan gelen "kafa"

Boş oturmayayıp bir iki şey yazayım dedim... Ocak ayının ilk günleri, çırpıntılı ve hafif bulanık akşam suyunda vurulan 2 levrekle keyfim yerinde, verilen emeğe değmiş.Karakıyıdan sakin sakin ilerliyorum, parkurun bitmesine 40-50 metre kalmış. Yarım metre suda çaprazlama duran bir kaya dikkatimi çekti.Daha sonra kayanın arkasına gizlendim, tabi bu arada paletler suyun dışında rüzgarla beraber sallanıyor. 90 lık tüfeği de kayanın duruş şeklini kullanarak saklıyorum,ancak çırpıntı olduğu için kıyıya vuran her dalgada şöyle bir savruluyorum. Bu rahatsız durumda pas vermeyen kefallerden birini yan gözle izlemeye koyuldum. Hayvan daire çiziyor, yaklaşınca nişan almak için tüfeği kayadan ayırıyorum, benim hareketimle kaçıyor. Yine bir daire, yine kaçış, bir daire bir kaçış... Ben inat ettim, o inat etti ve tahminen 6-7 dakika öylece geçti. Bu kısır döngüye kim mi son verdi?... Hemen yazayım; kafamı sol tarafa çevirmemle açıktaki bulanıklıktan gelen "kafayla" burun buruna gelmem oldu. Ben onu görünce şaşkınlıkla aptal bir ses çıkardım ve zıpkını doğrulttum. "O" ise olanları fark edince yan vererek açığa topukladı. Bu arada tetiğe bastım tabi ama şiş yanından geçip kuma düştü. Çok güzel bir levrekti, gerçekten yazık oldu.
    "Totally Addicted To Bass"
    Av.Mustafa PAKER (1980) - Göztepe/?ZM?R

Olay yeri fotonun solunda kalıyor, su biraz daha bulanık ve dalgalıydı.

Yorum yap

ilginç ve güzel bir hikaye. :) Sonu güzel bitmiş başroldeki oyuncu ölmemiş. :D

Yorum yap

Tolgahan bu hikayede başrol oyuncusunu ipte görmek gerekiyordu.Yazık olmuş.

Yorum yap

kefallerle levrek ittifak yapmış seninle oynamışlar herhalde :lol: ee tabi okadar levrek vurdun mazide. :D

Yorum yap

"Bir av büyüyebilmek için ya kunaz ve tecrübeli yada şANSLI olmalı" Rahmetli amcam hep bunu söyler ve arkasındanda onu avlıyabilmek için ondan daha kurnaz ve uyanık olman gerekir derdi.

Yorum yap

Re: Açıktan gelen "kafa"

çok ilginç ya

Yorum yap

Emrah UYSAL. Nickli Üyeden Alıntı
                "Bir av büyüyebilmek için ya kunaz ve tecrübeli yada şANSLI olmalı" Rahmetli amcam hep bunu söyler ve arkasındanda onu avlıyabilmek için ondan daha kurnaz ve uyanık olman gerekir derdi.
                aynısı avcı içinde geçerli herhalde. :D

Yorum yap

selam hocam burası neresi ya bir türlü çıkaramadım...

Yorum yap

Özdere-Ahmetbeyli taraflarında bir yer.

Yorum yap

teşekkürler..

Yorum yap

Muskeper ağbey ben çözdüm orayı yaw... Galiba biraz çöl gibi bi yere gitmişsiniz orda mavigün koy(kalemlik) oraya gitseydiniz belki daha baska avlar yapabilirdinis bi dahaki sefere kalemlige de ugrayın çünkü benim hayatımın en güzel avlarını orası werdi akya vs... :idea: TAVSİYEMDİR!!!

Yorum yap

10ur Nickli Üyeden Alıntı
                          Muskeper ağbey ben çözdüm orayı yaw... Galiba biraz çöl gibi bi yere gitmişsiniz orda mavigün koy(kalemlik) oraya gitseydiniz belki daha baska avlar yapabilirdinis bi dahaki sefere kalemlige de ugrayın çünkü benim hayatımın en güzel avlarını orası werdi akya vs... :idea: TAVSİYEMDİR!!!
                          10ur doğrudur, çözmüş olabilirsin. Çünkü "Çöl gibi" lafı orası için cuk oturuyor :D , ancak kışın arada sırada levrek yapıyor. Kalemlik'i deniyeceğiz bir ara, tavsiyen için teşekkürler.

Yorum yap

Mustafa ilginç geçmiş....

Yorum yap

iste denizin guzelligi
                              bu devirde(karada sasırtacak n av nede tur kalmısken)
                              bile hala dezim gizemli hersey olabiliyor

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X