Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Ayın Trofesi (Haziran/2005) Haziran Ayı 1. Ozan YILDIRIM - SİNARİT

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Ayın Trofesi (Haziran/2005) Haziran Ayı 1. Ozan YILDIRIM - SİNARİT

Haziran(2005) Ayı Birincisi en yüksek oyu alan Ozan YILDIRIM olmuştur. Tebrik ediyoruz.

1- Ozan YILDIRIM - SİNARİT

Hikayesi

Sinaritler 19 ve 21m derinlikte agaşon tekniği kullanılarak sabah saat 9:00 civarında Çeşme'de vurulmuştur.

.................................................. .................................................. ........................................

2- Nail Cengiz ÖZÇELİK - AKYA

Hikayesi

12 mde agasonda çok yakin mesafeden yanagindan vurdum. 14,6 kg

.................................................. .................................................. ........................................

3- Uğur DUMLU - SİNARİT

4- Kaan YILDIZ - CEYLAN

5- Onur GÜNER - SİNARİT

Hikayesi

Bu sabah sert esen bir havada içim dışıma çıktı sallanmaktan. Ama öğleden sonra dinen rüzgar yerini sağnağa bıraktı.Yağmur altında güzel bir dalıştı.Derinlik 16 m dik bir duvarın açığına pusuluyorum. Vadi şeklinde yarık bir açıklıkta bekliyorum ve aniden sinaritlerin hücumuna uğruyorum. bi tane gözüme kestirip bekliyorum ve en can alıcı yerden alıyorum balığı. (Malum helve kıvamında bir balık) Keyifli bir avdı...
    Herkeze iyi avlar...

6- Ertuğrul ALAYOĞLU - LEVREK

7- Sedat ÇALIşKAN - ORKİNOS

Hikayesi

Antalya taraflarında kıyıdan yaklaşık 1 km kadar açıkta 20 Mayıs 2005 günü 140 lık zıpkın ile avladım. 20 kg geldi. Sürü yaklaşık 10 kadardı. Nasibime o gün bu düştü. şamandıra olmasaydı bu balığı kesinlikle alamazdım. Bu kadar güçlü, seri ve agresif bir balıkla karşılaştığınızda atıştan önce iki kez düşünün derim. Atıştan sonra zıpkını elde tutma gafletinde bulunmayıp balığı şamandıra ile kendi dünyasına bırakmakta en doğrusu. En zor olanda hem siz hem de balık açıkta olduğunuzdan atıştan sonra balığın hangi yöne sıyıracağını tespit etmenin çok zor olması, mümkün mertebe şamandıra kabza arasındaki ipi kalın( beyaz çamaşır ipi en ideali) ve kısa tutmanızı tavsiye ederim. şamandıra ipini eğer karabina ile ağırlık kemerine bağlarsanız sahip olacağınız tek şeyde şamandıra olacaktır. Geçen sene bu zamanlar eve elimde 10 litre lik boş bidonla dönmüştüm. Bu sene şans benden yanaymış. Sn Jak Boeno Bey’in dediği gibi ‘’Doğru zamanda, doğru yerde, doğru malzeme ile olmak; ve tabi ki biraz da cesaret şart ’’
    Kolay Gelsin.
    2
    Konu Aşkın YILDIRIM tarafından (https://zipkinci.com/member/6286-aşkın-yildirim Saat 10-01-2009, 23:40 ) değiştirilmiştir.

Selamlar,
    Yepyeni bir ayın trofesi başlığıyla tekrar karşınızdayız.Ankete giren balıkların herbiri birbirinden güzel.Tabiki hepimizin gözünde biri diğerinden daha değerli..Amacımız forum üyelerine hoş bir anket sunmak ve o ay içerisinde vurulmuş iri balıkları bir araya getirmek..Lütfen bu başlığı bir rekabet ortamı olarak algılamayalım..
    Bol trofeli avlar..

Yorum yap

Sinaritler çok güzel; özellikle uğur'unkine bayıldım... Bence ayın trofesi Uğur'un ve Ozan'ın sinaritleridir... İzmir organizasyonu sırasında bu muhteşem balığın derinlik ne olursa olsun agaşonda vurulmasının ne kadar zor olduğunu bizzat test etme fırsatım oldu.. Arkadaslarımı tebrik ederim.. Herkesin ellerine sağlık..

Yorum yap

Hepsi güzel avlar, arkadaşları tekrar tebrik etmek lazım buradan. Sinaritlerden biri ama hangisi ???
        :) :)

Yorum yap

Bence verdiğimiz oylar gizli olsun, hem diğer oy verecekleri etkilemeyiz hem de kimseyi gücendirmeyiz.

Yorum yap

Bütün balıklar güzel tebrikler arkadaşlar.

Yorum yap

MRB

Tüm arkadaşları tebrik ederim. hepside çok değerli trofeler. BRAVOO

Yorum yap

Bence de sinarit-lerden biri- :D
                Yunus KIRIL (1984)

?zmir-Çanakkale

Yorum yap

Uğurun sinariti hakikaten çok guzel .Bayaa etkileyici vede vurulması zor olan balıklardan oldugu için oyum tartışmasız Uğura boyle devamını dilerim.

Yorum yap

Hepsi çok güzel herkesi tekrar tebrik ederim.

Yorum yap

HEPSİ GERCEKTEN SUPER TEBRİKLER

Yorum yap

slm

sinaritler müthiş.herkesi tebrik ederim.

Yorum yap

Sinaritin ismini avlanma zorluğu ve kurnazlıgı ve hızından dolayı "SİNİR(İ)T veya SİNİR(E)T olarak değiştirmeyi öneriyorum :D :D :D .Benimkisi de kıskanç kedi , cigerci hikayesine ... benzedi.Oyum Ugurun sinaritine ama diger balıklarda harika, :shock: herkesin ellerine sağlık :D

Yorum yap

Bütün balıkalar süper vuran arkadaşların cigerine saglık....

Yorum yap

tüm balıklar harika herkesi tebrik ederim uğurun sinariti çok iyi ama gönlüm orkinosta

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X