Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Yücel Silivri

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Yücel Silivri

Pazar günü 21.02.2005 günü silivri balık haline gittik ben Yücel Halit birde ne görelim kasalarda yüzlerce köpek balığı Yücel bir tanesinle hemen fotoğraf çektirdi.Aşağıda bu resmi göreceksiniz.

bunun büyüğünü suda görse yücel böyle gülebilir mi acaba :lol: :lol:
    şaka bi yana bunlar nerde tutulmuş abi :shock:

Yorum yap

Valla adamların başı okadar kalabalıktı ki her halde sorudan bunalmışlardır diye hiç soru sormadık ama yarın öbür gün bir bilgi alırım.

Yorum yap

Arkadaşlar marmara bunlardan dolu,ben 20 senedir tutarım, yakalanması çok kolay yedi kulaç derinlik olsun, dip biraz batak olsun ,yarım istavriti tak büyük iyneye işlem tamam.Ben büyükçekmece ve silivride yakaladım.
        Rekorum 2.5 saate 96 adet (çift olta)yem fabrikasına sattım,ayrıca etti 1gün dinlendir tava,ızgarası oluyor.Suda birkez karşılaştım,ikimizde ayrı yönlere topukladık.Bildiğim kadarı ile zararsız,cinsi camgöz balık pazarlarında tulum cıkarılmış halde keller diye satarlar,benim tuttuklarımın en büyüğü 1.50/1.60 civarı idi.Gecen sene bir arkadaşım inanmadı silivri gümüşyakada gözünün önünde yakaladım,şok geçirdi. :shock:

Yorum yap

slm

yucel o baliklar cok lezzetli olur denediniz mi hic..
          bir gun menekse de balikcilar yapmisti ora da yedim..marinesi cok onemli.
          yazin tunusta gordum neredeyse sinarit orfoz la ayni fyt satiliyordu ama derisini yuzmeleri ilgincti..yuzgeclerini de yiyorlar.vatos keler vs :D

Yorum yap

yazın tekne ile olta atarken,gün batımında tam fangiri mercan zamanında arada bizim oltayada gelirler.Çok garip bir hayvan dikkat ettiniz mi bilmiyorum ağzında diş diye bir şey yok sırf kıkırdak yani çok zararsızlar.Bizim burada ipek köpek balığı derler buna.işin enteresan tarafı Sülünesle köpek balığı yakalıyorduk :) :)
            Onur KÜÇÜKMEM??O?LU
            ?ZM?R

Yorum yap

Beyler kılıç şiş diye otellerin çoğunda verilen et köpek balığıdır.

Yorum yap

bunlar camgoz cınsı. marmarada cok fazla var. max. 1.5 mt ye kadar oluyorlar. ac kalmadıgı ıcın pek saldırmazlar. ama genlerı saldırgan cınsten gelır.

Yorum yap

10 sene kadar önce marmara bunlarla doluydu ağ atardık ağ cam gözdençekilmezdi etinin lezetli olduğuna katılıyorum.genede sualtındaki en sevimsiz yaratık

Yorum yap

bunlar camgöz türü köpek balıkları boyları 50 cm geçmez ve marmarada buluınan tek yerli köpek balığı türüdür.Ayrıca eti bembeyazdır ve çok iyidir.

Yorum yap

boyları konusunu iyi araştırın camgöz en fazla büyüyebilen köpekbalığı olarak biliyorum (balina köpekbalığından sonra tabiki) yani beyazdanda büyük olabiliyor.

Yorum yap

Selçuk, Yücelin elindeki balık zaten 65-70 cm kadar var. Bu konuda ünsal beye katılıyorum ki ayrıntılı bilgi aşağıdaki linkten edinilebilir.

http://zipkinci.com/forum/viewtopic.php?t=668

Yorum yap

s

yaww bu cam gözler sizce ne kadar büyüyebiliyor
                          şeref abi demişki: 1.5 metre
                          selcuka bi : 50 cm
                          ünsal abi : en fazla buyu bilen cinsten
                          :lol: :lol: katılın kazanın :lol: :lol:

Yorum yap

her denızın cınsı farklıdır. camgoz belkı dıger denızlerde baya buyuyodur ama marmarada 1.5 mt yı gecenını daha gormedım. 10 senede 1 cıkanlar harıc. kendı tecrubelerımden 1-1.20-130 gıbılerını gordum. ve tuttum. kınalıda bıraz acıga ag atıldıgında agın 5 mt sınde bır cıkardı. ve ortalama 1 mt cıvarı olurdu tecrubeyle sabıttır. ama marmarada gecıt yaparken yakalanan 2 ton cıvarlarıda olanıda bulunmaktadır. yerlıler genelde 1mt cıvarları olur.

Yorum yap

2001 senesinde carusel şimdi ki migros olan yerde ozaman beğendik vardı oranın balık reyonunda yaklaşık 6-7 metrelik bir cam göz görmüştüm.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X