Duyuru

Gizle
No announcement yet.

istavrit midir nedir:)

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• istavrit midir nedir:)

Akya grubundan bir balık,

Bu türler 70-80 kg'a kadar büyüyebiliyor, bu büyüklük av için minimum boy olan 30 cm'yi geçiyor ama yine de daha büyüklerini bulmaya çalış. Daha küçüklerini kesinlikle avlama, ayrıca günde en çok 3 adet avlanmasına izin veriliyor ( toplamı 5 kg'ı geçmemek şartıyla )

Yorum yap

Çok iyi av olmuş tebrikler.
      uwexhunter abi bu şekilde yazılar yazmayalım lütfen . tamam yazdığınız çok güzel şeyler fakat istavritide vuruken 30cm den küçük vurmayalım diyen bir avcı tanımıyorum lütfen daha uygun bir dille yasaları anlatalım bu yazdığınız şekilde avlama daha büyüğünü bulmaya çalış tarzında yazılar forumdaki sıcak ortamı bozar .. :!: :!: :!:

Yorum yap

Masallah guzel balik.Tebrikler...

Yorum yap

bu tür dediğinin adı nedir? bu balığı tanıyorsan gerçek adını merak ettim adını koyamadık biz..:) ama herkes bunun akya olmadığını söylüyor..bence de değil çunku üstten bakıldığında gerçekten çok kalın denizaltı gibi..kimisi buna sarı kuyruk istavrit diyor..ama gerçekten çok lezzetli.. bu boylar dolanır hep bizim oralarda(kızkalesi)...daha büyüğünü hiç görmedim..

Yorum yap

Buffalo ilk önce balık harika.Tebrikler.Bu balığın asıl ismi trevler balığıdır Kızıldeniz menşeili olup kızıldenizdekilere büyük gözlü gezgin denir.Eti biraz yavan olabilir.Hareketli bir balık oluğu için genelde vucudunda yağ oranı düşük kaslıdır.Bende çok vuruyorum bu balıktan mükemmel bir vucut yapısı var.Tam bir balık.Bu arada ozana katılıyorum.Burda herkez (en azından ben)yeni yeni acemi avcılarız.Balığın boyunu cetvelle ölçemeyeceğimiz gibi toplamda 5 kg ı zaten istesekte geçmemiz zor.Herkez zıpkıncı doğmuyor.Yavaş yavaş kendimizi geliştiriyoruz.Bene eskiden vurmaya can attığım balıkları suda görmezden gelmeye yeni yeni başladım...
            Onur Güner

Yorum yap

Kusura bakmayın

Arkadaşlar fotoğraftan gördüğüm kadarıyla o balık istavrit değil, Akyagillerden bir balık, kimseyi rencide etmek maksadım yok, balığı fotoğraftan çok da iyi görememiş olabilirim. Bunun hangi tür olduğunu tam olarak ancak zoologlar bilebilir ben Akya'nın akrabası diyorum, o yüzden sirkülere gönderme yaptım, tabii istavrit ise tebrik etmekten başka hiçbir söze gerek yok. Bizim açımızdan Akya'ya mı Istavrit'e mi benzediğini denemenin en kolay yolu piştiğindeki lezzeti, Akya'nın bembeyaz yumuşak fakat biraz yağsız olan eti istavritin daha koyu renkli etinden hemen ayrılabilir. İkisine de benzemiyorsa o zaman sorun daha karmaşık hale geliyor, bunlar dışında bir tür olma olasılığı da var.

Buffalo, Narlıkuyu'da dalıyor musun oralarda da iyi balık oluyor? O civarlardaki koylarda 2m boyuunda Akya'lar geziyor, bir de küçük mendirek vardı bir koyda orada 2 tane güzel levrek vurmuştum 1991'de.

Ben yarın tatile çıkıyorum 10 gün sonra döneceğim o zaman, devam ederiz.

Sevgiler

Selçuk Dilşen

Yorum yap

balığın eti çok kalın ve kan kırmızısı..hatta buzluğa fileto yapıp koydum annem niye bonfile aldınız dedi, o kadar koyu renkli..eti ise yağda pişerse son derece lezzetli hatta ton balığına benziyor..ilk vurduğumuzda bizde eti lezzetsiz diye düşündük tam tersi çıktı.. narlıkuyuya bu sene hiç gitmedim..geçen senelerde dalmıştım ama bişe vuramamıştım çünkü forumla bu kış tanıştım ve agaşonu, pusuyu , kıyafeti, uzun tüfekleri bu sene öğrendim daha çok acemiyiz yani..:) bir fırsat olursa beraber ava çıkmak isterim birşeylerde kaparım belki...

Yorum yap

bende gelmek isterim :)

Yorum yap

tebriker , tebrikler. ne zamandır dalamıyorum kafayı sıyıracam yakında... :x

Yorum yap

ben sıyırdım bile :lol:

Yorum yap

ulan serkan mersinde oturuyon dibinde deniz var en güzel yerde karavanın var ben senin yerinde olsam her sabah sudayım:)) her gün saat 1 de 2 de uyanırsan dalamazsın tabi bozar deniz..

Yorum yap

walla doğru diyon bu gece hayatı bitirdi beni son kez trabzona gitmeden dalabilseydim hayırlısıyla :? bu aralar denizde çok bozdu ama bugün daha mı iyi ne :D

Yorum yap

Arkadaslar Mersin de olsam ne baba yerlere goturum sizi, Aah ah...Memleketimin gozunu seveyim ya...Istanbul sizin olsun :cry: Aglamak istiyorum buralarda.

Yorum yap

:shock: :shock: :shock:

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X