Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Lidakiler, Saz Arkadaşları ve Koro şefi

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Lidakiler, Saz Arkadaşları ve Koro şefi

Sabah 6 da başlayan avın resimleri.(yine 2 kişi av yaptık fakat arkadaş sadece ufak bir lidaki ve ısparoz yakaladı o kadar)
    Hava aydınlanmaya yeni başladığı anlarda oltaları suya salladık. Poyraz esmesinden dolayı sabahın ilk saatlerinde zorlandık. Resimde görüldüğü gibi polar giydim üşümemek için. Yem olarak yavru yengeçlerden kullandım. Neyse fazla gevezelik yapmayım söz resimlerde.

tebrıkler taygun zıpkına gerek yok masallah zıpkın gıbı av olmus bravo

Yorum yap

evet taygun ,tebrikler ,sen bu isi oltayla iyi k1v1rd1n ,oltac1l1k da basl1 bas1na bir sanatt1r ,hemde zordur...mesela ben pek basar1l1 degilimdir bu konuda ....tekrar tebrikler....oltaya devam...

Yorum yap

keyman Nickli Üyeden Alıntı
        tebrıkler taygun zıpkına gerek yok masallah zıpkın gıbı av olmus bravo
        Teşekkürler kubilay abi fakat iki avında yeri farklı. Elbise olmadığı için bundan sonra biraz zor gibi dalmak kendimi oltaya verdim :D

Yorum yap

TEBRİKLER...

Yorum yap

Tebrıkler..

Yorum yap

bilirim taygun bende cok eskı ve hala fırsat buldukca olta yaparım ayrı bır keyıf hem zıpkına gore konforu super bu yuzden olta ıle avda senın avın hatırı sayılır bır yerı var tekrar tebrıkler :)

Yorum yap

çipura

Tebrikler, balıklar çok yakışıklı.

Yorum yap

Olta işinde ustasın Taygun.. Tebrikler..

Yorum yap

bulduğun orkestra şefi oturaklıymış , rahatça idare eder bunları taygun..tebrikler..

Yorum yap

Taygun tebrikler.Bence oltada başarına diyecek yok.

Yorum yap

Tebrikler Taygun... Sen bu işi beceriyorsun maşallah... şef te şef ha.... Körfez senfoni orkestrası şefini yitirdi yenisini arıyo şimdi.... :D

Yorum yap

Hepinize ayrı ayrı teşekkürler biraz gevezelik yapıp olayı ayrıntılarıyla anlatayım.

Balığı aldığımda saat 7:25 ti. Bu kadar emin olmamın sebebi resimin çekilme tarihine baktım tlefondan :) . 2 zokalı güzel bir takım yaptım. Attım ağzına kaçsın boğazına deyip oltayı salladım. Bırakma olarak kullanıcağım için zil taktım. hemen yanında olta sallamaya devam ediyordum 1 eşşek ısparozu almıştım henüz. Hava rüzgarlı olduğundanmıdır nedendir bilinmez balık yoktu ısparoz bile vurmuyordu (elimdeki oltaya mamun takıp sallıyordum). Zil aniden şangırdadı hemen oltanın yanına koştum emin olmak için tekrar şangırdamasını bekledim şıngırdadı bende asıldım balık üstündeydi heycanlı heycanlı çekmeye başladım yanımızda avlananlar beni acemi sanıyorlardı yavaş çek yavaş çek diyorlardı ama zaten yavaş çekiyordum :) karanlık sulardan balığın parlamasını bekliyordum ama o an dünyam karardı olta kayalara takılmıştı balık kaçmış olabilirdi çok feci üzüldüm bende umutsuzca hafiften çektim olta kurtulmuştu ama balık yoktu 1 kulaç kadar çektikten sonra bir baktım ki çupra oltayı alıp karaya doğru geliyor parıltısını gördüğüm an tamam artık bu balık karada dedim. Yukarı çektim ve mutlu son. Resim çektirme faslına gelmiştik yanımızda avlananlar ohh ohh deyip gülüşüyorlardı 5-6 poz çektikten sonra. ben ısrarla tekrar çek tekrar dedim arkadan bizim eleman koynuna sok öylede çek birde benim için çek falan dedi o ara baya şakalaştık gülüştük falan sonra tekrar avımıza baktık. Ama ısparoz bile yoktu bir anda balık başladı 10 dakika içinde resimlerde görünen 2 lidaki ve 2 ısparozu aldık daha sonra balık yine kesti bizde avı bıraktık.

Allah hepinize daha irilerini kiloluklarını nasip etsin. Agaşonda yattığınızda sizi yiycek gibi üstünüze gelsin çupralar.

Yorum yap

AFİYET OLSUN.ÇİPURA GÜZEL GÖRÜNÜYOR.TBR.EDERİM

Yorum yap

taygun bakıyorum üstat olma yolunda ilerliyorsun....olta işini çok iyi kıvırıyorsun

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X