Duyuru

Gizle
No announcement yet.

05-20.08.2005 Gülbahçe körfezi avları...

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 05-20.08.2005 Gülbahçe körfezi avları...

5-20 AĞUSTOS 2005 avları.. Her biri farklı günlerde avlandılar :) ..
    Denizde şu ana kadar gördüğüm en büyük balığı da bu tarihler içinde ayın 16`sında (6 metre derinlikte standart boy yuvarlak yemek masası boyutunda) gördüm.. Lakin elimdeki 90`lık apnea pp zıpkını bu balığa atmak yemedi :oops: .. 1-1,5 kol uzunluğunda bir kuyruğa sahip olan bu balığı hepinizin görebilmesi dileğiyle..
    NOT: Avlar Gülbahçe körfezinde avlanmıştır..

osiris tarafından tekrar düzenlendi..

Tebrikler de biri bana oradaki balığın eşkina olmadığını söylesin :shock:

Yorum yap

aşağıdaki resimdeki balığın aynısı; lakin kaya levreği diye düşünmüştük biz...

Lakin 100-150 m.`de bulunduğunu ifade ediyorlar ama 5-6 m. derinlikte avlandılar..

Yorum yap

eşkina = kaya levreği
        keşke vurmasaydın en azından o kdr küçüğü

Yorum yap

Tebrikler

Yorum yap

tebrıkler

Yorum yap

Tebrik ederim.

Yorum yap

tebrikler...

Yorum yap

tebrikler...

resimdeki balık eşkina, eşkine, kaya levreği vs...bilmeden vurmuşsun olsun...afiyet olsun...yalnız haberin olsun o balık avı yasak olan balıklardan...

birde o hani balığına benzer balıkları merak ettim...ne balığı onlar? ve lezzetli mi?

birde o büyük balığın markasını...göremedin mi ne balığı oldugunu?

amma meraklıyım ya bende :)

Yorum yap

Yasak türleri içeren fotoğraflar silinmiştir..Bu konuda lütfen daha duyarlı olalım..

Yorum yap

Haniye benzeyen balık hanoz.. Çok lezzetli olmasa da eti beyazdır ve avlaması kolaydır.. Sıcak denizlerde oldukça boldur.. İlk avlarımda olmasına rağmen bu balığın son avlarımda olmaması balıkları tüketmede zorlanmamızdandır :) .. Sorduğunuz büyük balık, ince uzun olan ise, o yılan balığıdır.. Ayrıca şişte ızgara yapılması tavsiye olunur :) ..

Yorum yap

Tebrikler,,

Yorum yap

hayır salih kardeşim demişsin ya zıpkın atmaya çekindim diye...yemek masası gibi olan...o balığı soruyorum...ne balığı oldugunu göremedin mi diye...

Yorum yap

madem öyle ben de o balığı fotodan silip yayınlayım :( .. Lakin yasak olup olmadığını bilmiyordum..
                            NOT: Yasak olan kaya levreğidir..

Yorum yap

mustafa akgul Nickli Üyeden Alıntı
                              hayır salih kardeşim demişsin ya zıpkın atmaya çekindim diye...yemek masası gibi olan...o balığı soruyorum...ne balığı oldugunu göremedin mi diye...
                              O balık zannedersem çiçina (çuçuna) idi.. Kanatları olan, solungacı insan kulağı kadar olan, uzun ince kuyruğu olan vs. vs...

Lakin şimdi internette bu fotoyu buldum.. Benim gördüğümünkanatları biraz daha ovaldi ve burnunda o şekilde uzantılar yoktu.. Ayrıca kuyruk sokumu düzdü ve kuyruğu daha uzundu.. Solungaçları üst taraftaki başının en üst kısmında idi..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X