Duyuru

Gizle
No announcement yet.

EGE TAKIMI --- 29.05.2005

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• EGE TAKIMI --- 29.05.2005

Uzun bir aradan sonra işlerden fırsat bulup nihayet balığa çıkabildim.Sabah saat 7 de sudaydık.Deniz ufuk çizgisiyle birlikta yok olacak kadar güzeldi.Fakat su tahminimden fazla bulanıktı..Dalışa başladım ama biraz moralimde bozulmadı değil.İki balığı zıpkının ucundan vuramamak büyük maharet ister. :) Neyseki biraz açıldım ve av almaya başladım.Sığ suda biraz levrek aradım ama nafile gitmişler bizim meralardan.Zaten İstanbuldaki arkadaşlarımızdan bunu görebiliyoruz.
    Bende birazda derin suya bakmak üzere açıldım.Başladım ağoşona; 7 metre önümde bir karartı dikkat ettim fakat kayboldu.Büyük bir şeye benzziyordu .Kafamı çevirirken sağımda beliverdi..Zıpkını çevirip ateş edinceye kadar balık dönmüştü bile ; atışımı çok düzgün yapamadım ama balığı vurmayı başarmıştım.Başladı mücadele; çok kuvvetli bir balık oldığu için makaramı açtım ve yukarıya çıktım.Zıpkınımdan yaklaşık 20 metre ip açılmıştı.Yavaş yavaş çekmeye başladım ipi.Balık yorulmuştu ama yüzeye 3-4 metre kala sürekli dibe doğru hamle yapıyordu.Sonunda almayı başardım..Daha sonrada ilkinden küçük olan iki kofanıyıda aldım..Gün güzel bitti ve bütün stresimi deniz almıştı.

Saygılarımla...

Çok güzel av olmuş..Kofanalar süper.Bulanık suda ne çıkacağı hiç belli olmaz..Tebrikler..

Yorum yap

Çok iyi av olmuş Sedat bey tebrik ediyoruz...Kofanalar çok iyi. Yer Marmara mı acaba

Yorum yap

Tebrikler abi vallahi ben çinekop hastasıyım kim bilir kofana ne kadar lezzetlidir ahh ahh izmirde yok ik bu balıklar :(

Yorum yap

KOFANA diorum gerisine bakmadım bile :) Tebrikler Sedat Abi

Yorum yap

Sedat inan son iki dalışım kadar berbat geçen dalışlarım olmamıştı daha önce. Hem önümdeki balığı vuramıyorum hemde vurduğum balıklar birer birer yırtılıp gidiyor. Herneyse tebrikler.

Yorum yap

tebrikler

Yorum yap

Tolga yer Marmara değil.Ege bölgesinde ,yer didimin kazıklı bölgesi...
                Emrah bazen oluyor dediklerin.Öyle şeyler oluyorki inanamıyor insan.Kışın levrek avında benim başıma gelen olayda bunlardan biri.
                Levreğe ağoşona yatmıştım. Karşıdan geliyor diklemesine,dönmesine fırsat vermeden çktim tetiği.balığın ipe geçtiğini gördüm ve çıktım yukarı..Balığı çektim ve inan balıkta tek bir yara yok ama ipe geçmiş işte balık..Koca demir balığın ağzından girmiş solungacından çıkmuş ve balıkta hiç hasar yok.Üstelik balığı arkadaşıma göstereyim derken ,ip demire bağlı olduğu yerden koptu ve balık bir hamlede elimden kurtuldu ve gitt.Düşünsene raslantılar zincirini.Ve o balığın hayatının hangi evrelerden geçip kurtulduğunu.Balık yara alabilirdi almadı.Ben aelime aldığımda öldürebilirdim şaşkınlıktan öldürmedim.İp kopyu ve balık denize geri döndü...:)

Yorum yap

Tebrikler güzel av darısı başımıza ve hatta , Sedat Bir gün yanına gelsek şu kofanalardan birlikte vurabilirmiyiz. İzmir'de çok az olduğu için görüş sayımız bile çok az, kofana vurmak için yer aranıyorum ;)

Yorum yap

GÜZEL KOFANALAR TEBRİKLER

Yorum yap

evvet uyuyan dev sonunda uyanmış. Günaydın. Bir miktar balık avlama şansımız vardı oda artık yok... Sedat güzel av tebrikler. bu aralar gerçekten yogun geçiyor ama kısmet olursa yakında biz de sularda olacagız...

tebrikler.. :D :shock: :shock:

Yorum yap

Oğuz biz balığın hakkını verenleri ağırlamaktan mutluluk duyarız.:) Ne zaman isterseniz gelin.Kofana konusunda garanti veremem,nasip işi çünkü .Ama garanti verebileceğim balık ve rakı olur.

Yorum yap

Tebrik ederim kofana güzel.

Yorum yap

sedat gerçekten çok güzel av yapmışsın,tebrik ederim...ege bölgesinde sağlam meralar var demek ki...

Yorum yap

Tebrikler güzel av

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X