Duyuru

Gizle
No announcement yet.

yasaklardan önce sübye ve ahtopot

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• yasaklardan önce sübye ve ahtopot

bu aralar pek balık çıkmıyor

kamil balık yok ama sende boş yok bravo gene.

Yorum yap

ne görürsem uçuyorum valla aslında maksat meze çıksın :lol:

Yorum yap

Yasaklardan önce diye belirtmen gereksiz. Zaten yasak değil. Yasak olan iki tür zaten az bulunan türlermiş.

Yorum yap

ünsal bey bu yasak olan ve az bulunan ahtopot türünü biliyormusunuz ben minsk ahtopotu diyebiliyorum acaba doğrumu. Ben bu seneki av sirkülerinden edinemedim.
          Mür?it Uzuno?lu ?ZM?R

Yorum yap

valla bana söylenen ahtopot ve istakoz yasak ama cinsleri var mı bilmiyorum yasaklar girdi ahtopot görüyorum ama yasak diye almıyorum ne yani şimdi benim mezeler gitti mi :lol:

Yorum yap

ahtapotların 2 türü yasak ama resimleri olmadıgı sadece isimleri yazdıgı için tanıyamam tanıyacak kişide çok azdır ama istkoz artık yasak değil

Yorum yap

Yasak oLan ahtapotLar zaten sizin vuracagInIz boya eri$mez. :) Istakoz da yasak degiL bu arada, ancak hangi tur oLursa oLsun gunLuk topLam 5 kiLodan fazLasI yasak. Bu da yakLa$Ik 2 tane iri ahtapot eder. Tabii yanInda ba$ka baLIk vurmadIgInIz du$unuLurse.

Yorum yap

synagrides Nickli Üyeden Alıntı
                  hangi tur oLursa oLsun gunLuk topLam 5 kiLodan fazLasI yasak. Bu da yakLa$Ik 2 tane iri ahtapot eder. Tabii yanInda ba$ka baLIk vurmadIgInIz du$unuLurse.
                  ben bu kural1 bir türlü cözemedim serbest dal1_ dergisindeki taploya göre (yanlis hatirlam1yorsam selcuk bey yazm1st1) büyük bal1k türlerinde (akya k1l1ç orfos vs..) say1 s1n1r1 var diger türlede ise taploda * isareti vard1 ve taplonun alt1nda * isaretinin aç1klamas1 olarak 5 kilo üstü yasak diyordu
                  benim anlad1g1m akya k1l1ç vs.. d1s1ndaki bal1klar1n toplam1n1n 5 kg m1 geçmiyecegini anlad1m
                  acaba yanl1sm1 anlam1s1m :?:

Yorum yap

hala eski sirkülleri uygulayan güvenlik görevlileride var dikkat. istakoz yasak biliyorlar. iyisimi sirkülü ve dalışa yasak yerleri print alıp gidin dalacağınız yere.

Yorum yap

MIGRI Nickli Üyeden Alıntı
                      synagrides Nickli Üyeden Alıntı
                      hangi tur oLursa oLsun gunLuk topLam 5 kiLodan fazLasI yasak. Bu da yakLa$Ik 2 tane iri ahtapot eder. Tabii yanInda ba$ka baLIk vurmadIgInIz du$unuLurse.
                      ben bu kural1 bir türlü cözemedim serbest dal1_ dergisindeki taploya göre (yanlis hatirlam1yorsam selcuk bey yazm1st1) büyük bal1k türlerinde (akya k1l1ç orfos vs..) say1 s1n1r1 var diger türlede ise taploda * isareti vard1 ve taplonun alt1nda * isaretinin aç1klamas1 olarak 5 kilo üstü yasak diyordu
                      benim anlad1g1m akya k1l1ç vs.. d1s1ndaki bal1klar1n toplam1n1n 5 kg m1 geçmiyecegini anlad1m
                      acaba yanl1sm1 anlam1s1m :?:
                      Durumu $oyLe ozetLeyeLim. $imdi meseLa iLk baLIk oLarak akya vurdunuz, 12kg, o gun icinde ba$ka baLIk vuramazsInIz. Veya $u $ekiLde; topLamda 4.9kg baLIk vurdunuz, kar$InIza 32kg ayka cIktI :), onu da vurabiLirsiniz.
                      Yani kIsaca mantIken vurdugunuz baLIkLardan en irisi cIkarILInca topLamLarI 5kg'In aLtInda oLmasI gerekLi. Hangi baLIgIn son vuruLdugunu anLayamayacakLarIna gore. Gerci bu kuraLIn uyguLandIgInI hic duymadIm.

Yorum yap

otopsi filan yapmasınlar bunlar yaw :lol:

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X