Duyuru

Gizle
No announcement yet.

İzmirli Kofana - 19 Mayıs 2005

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• İzmirli Kofana - 19 Mayıs 2005

Daha önce biri "Sen İzmir'de kofana vuracaksın" dese onu kovalardım büyük ihtimalle. Akla hayale gelmeyen bu sabah gerçek oldu. :)

Kaya, Berke ve ben sabah erkenden yola koyulduk. Rüzgarın lodosa dönmüş olması keyfimizi kaçırsa da, sürpriz, çarşaf gibi denizi görmemizle moraller hemen düzeldi. Meraya vardık ve hazırlanıp suya girdik.

Parkurun sonlarına yaklaşmış, her zamanki gibi sıfırda kayaların arasında sakince geziyordum. Birden sağ tarafımda, 1,5 metrede iri bir balık dikkatimi çekti. Uygun bir kayanın arkasına sinerek balığın hareketlerini izlemeye başladım. Hayvan orta sudan yüzeye çıkıyor, yemlenip tekrar orta suya iniyordu. Devamlı hareket halindeydi; arada sırada bulanıklıkta kayboluyor, her "işte kayboldu gitti-geçmiş olsun" deyişimden sonra tekrar ortaya çıkıyordu. Gerek aramızdaki mesafe, gerek biraz bulanıklık, havanın kapalı olması nedeniyle sualtının aydınlık olmaması gibi sebeplerden ilk önce balığın levrek olduğunu zannettim. Daha sonra dikkatli bakınca balığın levrek olmadığını anladım, "tamam , bu akya galiba" diyerek balığı izlemeye devam ettim. Balığı ürkütmemek için üzerine hamle yapamazdım, ürküp kaybolabilirdi ve ben de eşekliğime doymazdım. Böylece yaklaşık 10 dakika onu izleyerek geçti. En sonunda "harekete geçme zamanı" diyerek ne olur ne olmaz makarayı gevşettim, atış pozisyonumu aldım ve sola doğru kaydım ve balığa kendimi göstererek beklemeye başladım. Balık beni fark etti, araya mesafe koyarak yaklaştı, nihayet sol tarafımdan geçerken uzaklığı hesap ederek 90 lık tüfeğin tetiğine bastım. Balığın vuruluşuyla yeşil sırtını görmem bir oldu, o zaman balığın kofana olduğunu anladım. Aramızdaki mesafe nedeniyle 20 lik lastikler balığı anca şişin ortasına kadar geçirebildi. Balık kuyruk darbesiyle şişin ucuna doğru kaydı ve şükürler olsun kelebeğin herhangi bir terslik çıkarmaması nedeniyle şişten kurtulamadı. Hemen galsamasına yapıştım, ortalık kıpkırmızı kana bulandı.

Balık kurtulmak için debelenirken ben de İzmir gibi alakasız bir yerde kofana vurduğuma inanmaya çalışıyordum.

Bu unutmayacağım ava vesile olan Kaya ve Berke' ye çok çok teşekkürler.

Bu işin hakkını veren / vermek için uğraşan tüm amatör ruhlu, bilinçli zıpkıncı arkadaşlara selamlar.
    "Totally Addicted To Bass"
    Av.Mustafa PAKER (1980) - Göztepe/?ZM?R

tebrikler çok güzel balık,Allah herkeze böyle avlar nasip etsin

Yorum yap

mustafa süpersin tebrikler...

Yorum yap

Mustafa tek kelimeyle mükemmel bir av ,süper bir av, avlandığımız merada bu hayvanla karşılaşman gerçekten çok büyük bir şans,böyle bir anında yanında olmak gerçekten çok güzeldi,inanıyorum ki senin için inanılmaz bir tecrübe unutulmayacak bir anı olmuştur.DAHA BÜYÜK TROFELER DİLEĞİYLE :)

Yorum yap

tebrikler arkadaşım

Yorum yap

vay bu gün biz evde iken herkes ava gitmiş.Tebrikler mustafa güzel av olmuş..
            Onur KÜÇÜKMEM??O?LU
            ?ZM?R

Yorum yap

teprikler

Yorum yap

Mustafa tebrikler...
                Sertan SAVA? - ?stanbul

Yorum yap

Kofana baya iyimiş ,tebrikler..
                  Dal?n sagl?cakla,kazas?z avlar
                  METIN TOPAL 0 542 226 01 69

Yorum yap

tebrikler,çok güzel

Yorum yap

Tek kelimeyle şahane bir trofe..Tebrik ederim..Herkese böyle bir balık nasib ola :)

Yorum yap

AyvaLIk'ta ben de vurmu$tum birkac defa kofana, ama bu kadar iri degiLLerdi. TebrikLer.

Yorum yap

mustafa kofana çok güzel tebrikler. Deniz bu sürpirizlere hazırlıklı olmak lazım.. Sana daha çok trofeli avlar diliyorum..
                          Mür?it Uzuno?lu ?ZM?R

Yorum yap

Mustafa tebrikler. Süpper Balık :shock:

Yorum yap

tebrikler izmir civarında lüfer gördüm ama hiç kofana gömredim. işte bu iş şans işi, umarım devamı gelir :)

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X