Duyuru

Gizle
No announcement yet.

birazda olta

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• birazda olta

Havalar dalmaya müsade etmeyince oltaya gidelim dedik elimizin pası silinsin,

Ey maşallah Serkan sağ elindeki süper böyle resim gönderip bizi delirt bakalım havalar çok kötü denizde bişey yok ne yapıcaz şaşırdık.

Yorum yap

Serkan tebrikler..Maşallah sizin orda levrekler baya iri.

Yorum yap

serkan harikasınız bozuk hava falan dinlemiyorsunuz olta zıpkın nasılolursa olsun balık olsun valla bravo kardeşim....

Yorum yap

Çok güzel abi tebrikler.Oltanın zeki bi başka tabi.. :)

Yorum yap

:shock: Süper levrek tebrik ederim oltada ne sallanır o gelirkende su içinde griligi mest eder adamı......

Yorum yap

Ben o balığın olta ile tutulmasını hayal bile edemiyorum. Ben olta ile max 250-300 gr. balık tuttum (kefal ve karagöz), onların bile yarattığı adrenalin taşmasını şimdi bile hatırlıyorum -ki bu levreğin tutulduğu andaki olta başındaki arkadaşın halini sevincini düşünemiyorum.

Valla bravo, nefis bir av.

Yorum yap

Tebrikleriniz için bende teşekkür ederim, Körfez akın zamanları iri balık yapıyor, martta seyrelip baharla birlikte özellikle mendireklerde iri grupları görebiliyoruz fakat oylanmadan bazen bir gecede çıkıyorlar mendirekten, sırra kamdem basıyorlar. Oltacalık bende zıpkından çok önceleri vardı, özellikle oltayla levrek avlamak çok heyecan verici adrenalin üst seviyede oluyor.

Akşam üstü tıratacılar kasa kasa hamsi çıkardı iskeleye, mera bu aylarda çok iri levrek yapar akşam üstü oltaları alıp teknelerin ağ temizledikleri yere mazmozumuda döküp avlanmaya başladım. Gün kavuşurken iki ispendek 15 dk arayla oltaya vurdu, yatsı ezanından yarım saat kadar sonra oltanın kalamasının yavaş yavaş yürümeye başladığını gördüm. Misinayı yavaşça elime alıp balığın kalamanın kalan kısmınıda almasını heyecanla bekledim artık yemi yutmuştur, sağlamca oltayı çırptım misina sopa gibi gerildi. Balık teknenin altında daire çizip önce sancağa sonra iskele tarafına yöneldi kuvvetli kafa atıyor bir türlü başını çeviremiyorum. Daha sonra açık suya yöneldi hızla fişekliyor, bende misinayı frenleyerek salıyorum, balık yavaşlayınca çekmeye çalışıyorum yok gelmiyor 1 geri 3 ileri. Dakikalarca uğraştıktan sonra kafasını çevirmeyi başardım oda oldukça yorulmuştur suyun üstüne çıkıp yorgun haraketlerle kafa atmaya çalışıyordu ama nafile. Kepçeyi suya indirip sakince levreği içine alıp tekneye aldım.. derin bir oh çekip geceyi noktaladım 4,5 kg. geldi. Ertesi akşam aynı iskelede 6,600 gr.lık bir levrek daha avladım fotoğrafını çektiğim makina dijital olmadığı için tab olmasını bekliyorum, ilerki günlerde balık kayboldu. Yem olarak sardalya fletosu, misina 0,28 skorpio, iğne 1 ve 01 numara mustad 442 kullanıyorum, kamış kullanmıyorum bildik yuvarlak kasnakları kullanıyorum.

Yorum yap

Gercekten cok guzel tebrikler. Oltayla levrek avı benimde sevdigim bir av. Canli yeme/baliga bayiliyor levrek. Bazen de kedinin fareyle oynadigi gibi oynuyor yemle. Ama cekerken suda gümüs gibi parıldaması herseye bedel... :roll:

Yorum yap

Tebrikler Serkan,
                    Hem avcılığın hem anlatımın çok güzel insanın kafasında hiç bir soru kalmıyor.
                    Bereketli avlar.

Yorum yap

Gazikaptan teşekkür ederim. Bildiğimi ve tecrüberlimi akıcı ve anlaşılır olmaya çalışarak siz dostlarla paylaşmaya çalışıyorum.

Ey maşallah Serkan sağ elindeki süper böyle resim gönderip bizi delirt bakalım havalar çok kötü denizde bişey yok ne yapıcaz şaşırdık.
                      M.karakoç

Muzaffer Bey ava gitmek için 900 km. yol yaptığınızı yazıyorsunuz bazı yazılarınızda. Sarozu bilmem ama yeni seneye, levrek için birazda edremit körfezini, hiç olmazsa Yeniköy/Tavaklı istikametini Sivrice'yi deneyin müsait olursa bizlerede uğrayabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırız.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                      X