Duyuru

Gizle
No announcement yet.

MARMARA'NIN DURUMU

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• MARMARA'NIN DURUMU

Arkadaşlar yahu marmarada balık avlayan varmı yada balık gören.. :!: :!: :?:

Marmarada maalesef balık yok yani ot balıkları bile gözükmüyor.

Yorum yap

Pazargünü dragos civarında iki saatte iki kikla dışında 1 yengeç, 2 minik lapin, küçük bir gümüş sürüsünden başka bişey görmedim. Kiklanın birini aldım diğerinede 1 hafta süre verdim. bu haftasonu da görürsem vay haline :twisted:

Yorum yap

caddebostan civarında daldım.. taşaltlarında ot balıklarıyla karşılaştım... hemde bayaa çoktu... ama başka tür görmedim... onlarda yakında gözükür inşalla...
        örsan
        damarlar?mda tuzlu su dola??yor...

Yorum yap

denizin soğuk olmasından olacakki marmarada kıyılarda balık yok..Peki bu durum ne zamana kadar sürer marmara kıyıları nezaman iyi balık yapar :?:

Yorum yap

1 ay sonra yavaş yavaş yapmaya başlar.

Yorum yap

Re: MARMARA'NIN DURUMU

dostum ben mudanya tirilye eşkel arasında daldım ama maalesef bir tane canlıya bile rastlamadım.

Yorum yap

:) mudanyada beyaz kayalıkların orda ben yazında balık göremedim hakan ama tirilye zeytinbağı buralar iyi balık yapıyor inşallah sular biraz ısınınca beraber dalışlar yaparız....

Yorum yap

15 derecenin altında kıyı balığı olmaz marmaranın dogusunda nisan başına kadar beklicez

Yorum yap

Ünsal 15 derece altında kıyı balığı olmaz demek ne kadar doğru çanakkalede su 11 dereceydi kıyı levrek kaynıyordu.

Yorum yap

Muzaffere katılıyorum,sarozda su 11 -12 derecelerde akçayda ise 13 civarı ve her yer levrek kaynıyor.Gerçi marmara için bu mevsim pek verimli değil ama saroz ve assosta iyi balık var.Marmarada balık bulmak isteyen arkadaşlar Silivri -Selimpaşa arasındaki acarlar önü bu sıra iyi mor karagöz yapıyor .Acarlardan batıya silivriye doğru bakıldığında burun taşlık var onun tam önünde açıkta taş var 14-17metre civarı.Birde güzelce mendireğinin güneydoğu açığında 21 metrede batık var orasıda çok iyi karagöz,karasarpa ve iskina yapıyor. Onun dışında pek balık bulunacağını sanmıyorum,daha kıyı için nisan başını beklemenizi öneririm . DALIN SAĞLICAKLA .....Metin 8)
                      Dal?n sagl?cakla,kazas?z avlar
                      METIN TOPAL 0 542 226 01 69

Yorum yap

marmaranın cok degişik bir yapısı var cok fazla su katmanı birbirine yakın aralıklarla durdugundan sanırım buralarda 15 in altına indimi sıcaklık kılcık kalmaz. balık 30 lu metrelerin altına iniyor orada su 15 civarında sabit kalıyor+besin bol
                        sarozda mecburiyetten kıyılıyor olabilir
                        scuba dalışta yapıyoruz buralara yazın 5 lik elbise ile 15 in altına inince buzun içine girmiş gibi oluyorsun su katmanları arasında aşırı ısı farkı var marmarada adalardan izmite kadar durum budur diğer yanlarını bilmem.

Yorum yap

birde elektronik saatlerin ısı algılayıcıları gec tepki verir bu mevsimde yüzeyde kaldımı balık?
                          balıkları dipte görüyorsanızda saat henüz gercek dereceyi göstermeden yüzeye çıkmış olabilirsiniz

Yorum yap

Ünsal bey kıyı dediğiniz zaman balık 1 en fazla 2 kulaçta demektir bu metrelerde saat ısı göstergelerinin ısıya geç tepki verip vermemesi pek bişey değiştirmez.Zaten şu an levrek çanakkalede 1 metre suda ve bu su 11 derece

Yorum yap

sarozdan gecen hafta son gelen grup 8-9 metrenin altında oldugunu söylediler levreklerin. saatin gec tepki vermesi kristalin altı için gecerli.
                              Muzaffer bey silivri daha müsaittir kaldımı oralarda balık.
                              Birde söylediklerim genel yerler için gecerli yoksa şu anda yarım metre suda 6-7 kg lık levreklerin bulunduğu yeri biliyorum ama askeriye kıyısında yer. hatta 500-600 metre kenarında gecen hafta yaşlı balıklardan biri su üstüne çıkmış baygın. kıyıda adamın biri kepçeyle almış 9 kg idi balık
                              onun dışında tüm civara baktım aralık ayı içinde dahi vatozlar ve birkaç lapin dışında balık yoktu.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X