Duyuru

Gizle
No announcement yet.

eşkina

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• eşkina

arkadaşlar eşkina vurmanın yasak olduğunu biliyorum ama neden onu bilmiyorum neden yasak acaba? yok olma tehlikseylemi karşı karşıya eğer böyle ise denize girdiğimde neden çok eşkina görüyorum?

Bu yıllarda eşkina sadece marmarada ve karadenizde bol görünüyor diğer denizlerde azaldığından.

Yorum yap

Yasak olduğu için sanırım. :)

Yorum yap

EşKİNA SÜRÜBALIĞI VE Bİ KAYANIN ALTINA SIKIşTIRINCA HEPSİNİ VURMAK MÜMKÜN OYÜZDEDN KURUTMASINLAR DİYE BİLİYORUM BEN...

Yorum yap

Eşkina avı hasbelkader yasaklanmıştır diye tahmin ediyorum.Gördüğün kadarıyla popülasyonda ciddi bir azalma yok.Zannediyorum yeni sirkülerde bu yasak kalkar.

Yorum yap

bence nedeninden çok sonuçlarına katlanmak lazım bu balık vurulduğunda!
            hasbel kader yasaklanmış,doğru bende çok görüyorum eşkinayı marmarada belirli taşlıklarda 1-2 kilolukları var.ama yasak.
            Askerlikte iki kural vardır,askerlik yaptıysan bilirsin;
            1.kural-KOMUTAN HER ZAMAN HAKLIDIR.
            2.kural-KOMUTANIN HAKSIZ OLDUĞU YERLERDE 1.kural GEÇERLİDİR.
            Buda onun gibi bir şey,devlet yasak demiş bir kere.Yasakları delerek bize karşı olanların veya kontrol edenlerin eline koz vermeyelim.

DALIN SAĞLICAKLA

ADNAN GÜNDOĞDU

Yorum yap

slm

falla daha askerlik yapmadım :)bizde levrek avlarız aralık ayında nasıl marmarada güsel balık alabilirmiyiz hava soğuyunca ben bi kaç hafta sonra ancak girebilcem de

Yorum yap

sevgili anıl marmara bayağı soğudu eyer rahatsızlık varsa süreyi kısa tut üşütme balıklarda bize kalsın,rahat rahat avlanalım, :lol: :lol: :lol:

Yorum yap

slm

doğrudur bu gittiğimde kar yağdı baya giremedik denize fln bayramda nasipse

Yorum yap

eşkina dünya nesli tükenen hayvanlar grubu içinde yok. Ayrıca ben sinarit,karagöz, orfoz yada levrekten bile fazla bu balığı görüyorum.Sanıyorum belli bir bölgede yuvalanması ve gece dalışta katleden (utancımız olan) arkadaşlar yüzünden yasaktır.

Yorum yap

vurmasını konuşmıyalım ama sürü halinde yüzerken eşkinadan güzel görüntü veren balık görmedim muhteşem

Yorum yap

galiba kurallar ülkenin geneli için koyulduğundan eşkina avı yasak karadeniz ve marmarada bu balık çok bolken diğer denizlerimizde yok denecek kadar az biz burada dört beş kilo olanları görüyoruz bazen dayanamayıp vurduğumuzda oluyor

Yorum yap

prodotor Nickli Üyeden Alıntı
                          galiba kurallar ülkenin geneli için koyulduğundan eşkina avı yasak karadeniz ve marmarada bu balık çok bolken diğer denizlerimizde yok denecek kadar az biz burada dört beş kilo olanları görüyoruz bazen dayanamayıp vurduğumuzda oluyor
                          4-5 kiloluk bende görsem hapis cezası olsada vururum :):):)
                          AHMET OKAN BEYAZGÜL

Yorum yap

Eşkina yasaklanacağına baltabaş karagözü yasaklasınlar. Baltabaş eskisi gibi gözükmüyor.

Yorum yap

Eşkinanın yasaklanmasının nedeni şu.,bizim burda su ürünleri araştırma var ., adamın biri az bilgili bu konuda., şöyle der-
                              eşkina-lagos-orfoz-mersin balığı tatlı suda yaşıyan sazana benzer., ya sazan gibi sana bakar., ya üzerini pike yapar gelir., yada şişin ucuna gelir., beni vur der(mersin balığı gibi) sonuçta karagöz bu sınıfa girmiyor., onu bunu bilmem., ama kaza eseri 1 adet mersin balığı vuranı direk mahkemeye sevk ediyorlar., ceza-meza ikinci planda., adamlar sonarla karış karış tek 1 adet kaldımı diye dolanıp duruyor., onu yakalayıp çoğaltmak için., yani 6 aydır 1 adet bulamamışlar., eşkinayıda bir ara sorayım istersen., ama son 5 sene içinde tek bir eşkina görmedim., kayaların, yarııkların altına kafamı çok soktum., mürenden başka bir şey göremedim

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X