Duyuru

Gizle
No announcement yet.

İSTANBULDA ZIPKINCI OLMAK

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• İSTANBULDA ZIPKINCI OLMAK

arkadaşlar zıpkıncılar olarak yeteri azınlığa ulaştık sanırım.cumartesi meralardan birine gittim.orda bir çobana rastladım.bana,hiç boşuna girme gece daldılar buraya sabaha kadar talan ettiler dedi.ona rahmen suya girdim ve hiç bir şey vuramadan çıktım.bu arada birde baktım az ileride bir zıpkıncı daha çıkıyor.oda bir şey görmemiş.oradan başka bir meraya gittim.girmek için hazırlanırken.bir araba daha geldi.içinden iki zıpkıncı indi.ufak bir mera olduğu için,orayı onlara bıraktım.bu arada lodos patladı bari karadenize gideyim dedim.neyse karadenize geldim.baktım merada iki çift palet dalıp çıkıyor.orayıda es geçtim.başka bir bölgeye gittim.oradada üç dalgıç sudan yeni çıkmış giyiniyorlar.bu arada bir minübüs daha geldi.içinden dört kişi indi.arabadan zodyak indirdiler.başladılar hazırlığa.içimden dedimki nerede o eski günler.şu meralarda bir zamanlar kimsecikler yokken.elimiz boş dönmezdik.yok yok bu işin artık boku çıktı.balık denen canlı,gece dalanlarlamı,dinamitçilerlemi,ağcılarlamı,hangisiy le uğraşacak.gün gelecek,meralarda sen dalıcan ben dalıcam kavgaları yapılacak. :roll:
    cafer gürz 1970 ?STANBUL I have been diving since 1992.

Haklısın arkadaşım ..Mera diye bişey kalmadı her taşın altında bir dalıcı çıkıyor.Benim sıkıntım meralara dalanlar değil meraya bir daha dalmıyacakmış gibi davrananlar. :cry: Bilinçli dalanlarzaten merasını korur ama gececiler,balıkçılar,dinamitçiler bir daha av yapmıyacaklarını düşünerek merayı kurutmak için tüm gayretlerini gösteriyorlar . :( Hepsini kınıyorum BU DENİZ BİZİM , KORUYALIMMMM..
    Dal?n sagl?cakla,kazas?z avlar
    METIN TOPAL 0 542 226 01 69

Yorum yap

gelısen turkıyede bu bu kacınılmaz. eger bıldıgın meralara gırersen bos cıkmazsın. herkezın avı farklıdır. teknıgı ve avlanma seklını ıyı secersen baskasının bos cıktıgı yerden balıkla cıkabılırsın. tabı dıger anlattıgın av sekıllerının yapıldıgı bır merada balık bulmak zor.

Yorum yap

dentice(şeref Özgür) Nickli Üyeden Alıntı
        gelısen turkıyede bu bu kacınılmaz. eger bıldıgın meralara gırersen bos cıkmazsın. herkezın avı farklıdır. teknıgı ve avlanma seklını ıyı secersen baskasının bos cıktıgı yerden balıkla cıkabılırsın. tabı dıger anlattıgın av sekıllerının yapıldıgı bır merada balık bulmak zor.
        +1

Ben boddrumda minnacık bir kıyı döküntüsünde toplam 20 m2 lik bir alandan geçen 2 dalgıcın peşinden meraya girdiğimde 2 levrek çıkarmıştım o döküntüden. İş avcıda biter. Bilinçli avlanmak, ve av stilini iyi belirlemek lazım. Balığın bizden daha akıllı olmasına izin verilmediği gün gerçek av yapılmış demektir.

Yorum yap

sucubacılar tabi bize düşman olurlar.Baksanıza vaziyete.

Yorum yap

aslında dusman olmamalılar. boyle durumlarda balık vurulamıyor sonucta

Yorum yap

Ne büyük ızdıraptır sabah dalışları.Bu saatte benden başka deli yoktur buralara gelecek diye merana gidiyorsun,ohoooo bir bakıyorsun adamlar giyinmiş de suya giriyor.
              Avcılığın raconuna uymaz.Meraya önce gelenin hakkıdır suya girmek.Haydi başka mera ara o saatte.Gerçi raconu kazımayıp suya giren patavatsızlar da var.Tam ava konstre olmuşken yanından şapada şupada biri geçiyor.Rastgele demeyi de ihmal etmiyorlar.
              Ya da sabahın o saatinde bir gergedan geliyor yanına ,bak kardeşim ben bu köyün korucusuyum burda dalmak yasak.Köy ihtiyar heyeti karar aldı,muhtar da onayladı,jandarmaya da bildirdik ben seni daldırmam.Al başına belayı.Ara o halde jandarmayı gelsin çıkarsın beni sudan deyip atlıyorsun suya ama aklın hep o gergedanda.Arkandan bağırıyor çünkü,bak hemşerim ters düşmeyelim,başın ağrır sonraaaaaaaa.
              Bu işe yeni başlayan arkadaşlardan ricam içlerindeki amatör ruhu korusunlar.Avcılığın raconuna uysunlar ,uymayanları uyarsınlar.
              Bazı günler avda stresimizi atacakken stres yüklenip geliyoruz.

Yorum yap

Selçuk KÖSTAK Nickli Üyeden Alıntı
                sucubacılar tabi bize düşman olurlar.Baksanıza vaziyete.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X