Duyuru

Gizle
No announcement yet.

İbrice Limanına tekrar aşık oldum

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• İbrice Limanına tekrar aşık oldum

Arkadaşlar dün İbrice'deydim. Gerçektende çok mükemmel bir yer orası. Çok rüzgar vardı ama yinede dalma fırsatı bulabildik. Hrşeye rağmen su altı muhteşem. çıktıktan sonrada oltacılık yapalım dedik ve sadece zargana ile uğraştık ve gece karanlığına kadar zargana yakaladığım tek yer orası oldu. Adam başı 4-5 saatte 60-70 tek gerçektende iri olduğunu düşündüğüm zarganalar yakaladık. Yani okadar mükemmel bir gündü ki anlatamam. görmeyenlerin hiç zaman kaybetmeden İbrice Limanını görmelerini tavsiye ederim. Tam bir doğa harikası. Pazar tekrar orada olabiliriz. Gelenler olursa tanışmayı çok isterim. Elbet orada birbirimizin dikkatini çekeriz. Herkese iyi dalışlar.

çok güzel evet, fakat haftasonları scuba eğitimi için gelenler yoğunlukta oluyor...

tatsızlık çıkabilir...

hafta içi daha sakin oluyor...

bilginize...

Yorum yap

arkadaşlar,orada kalacagımız,temiz pansiyon veya tavsiye edeceginiz biryer varmı.teşekkürler. :lol: :lol: :lol:

Yorum yap

ya keşanda kalmanız gerekiyor, ya çadır kurmanız gerekiyor, veyahutta arabanızda yatmanız gerekiyor.

Yorum yap

Arkadaşlar , İbricede zıpkınla dalabilirmiyiz , eminmisiniz ???
          Scubacılarla aslanlar gibi çarpışalım derseniz , çarpışalım abi de :)
          Tam olarak nerde dalıyorsunuz , bende arabamla gelip katılabilirim sizlere ?

Yorum yap

kalacak yer var aslında ama hafta sonları scuba cılar kalabalık oluyorlar.limana 2.5-3 km önde SDİ otel var fena diil sabah kahvaltısıda fiyata dahil (35-40 ytl)

Yorum yap

Ender Arkadaşım

Pekala bu bahsettiğin motelde scubacılarda kalıyorlardır herhalde ? Zıpkınları saklamamız lazım :) gerçi bıldırcın sezonuda açıldı "Biz kuş vuracaz deriz bunlarla kuş :)
              Bu Motelde kalınsa ancak ne bileyim Limana 5-6 km uzak olacak sekilde şöle gözden gönülden ırak , biz zıpkıncılara has uyacak bir yer yokmudur oralarda ?
              (Ben sadece balık yedim Limandaki restorantta , scubacıları orda görünce hiç dalmaya yeltenmemiştim onun için bilmiyorum.)

Yorum yap

Arkadaşlar orada kimse ile bir takıntınız olmaz, korkmayın. sukubacılar teke ile liman içinin çıkışına bırakılıyor. limanın dikine doğru olan taşlıklara doğru veya açığa doğru dalıyorlar. bizde zıpkıncılığı liman içerisinde veya dediğim yerlerde yapmazsak hiç bir sorn yaşanmaz. ayrıca da deniz kimsenin malı değildir, kimse karışamaz bence. eğer dalga yoksa dalgakıranın sağ tarafına doğru istediğiniz kadar açılabilirsiniz. herkese bol avlar.

Yorum yap

arkadaslar bende bir şey ekliim eger ibricede dalıs yapacak arkadaslar varsa
                  sakın ha liman içinde dalmayı denemesin çünki liman içinde dalış yasak yasak olduğu içinde jandarma ile sorunlar yasayabilirler bu arada limanın sol tarafına dalacak arkadaslar ucurum olan yer 100 metre kadar dır orasını gecerseniz kırma taşlara gelirsiniz daha ilerledikce mera güzelleşir hadi dalın sağlıcakla ibrice limanı çok iyidir yalnız konaklama sorunu var ben 7 gun ibrice limanı girişindeki sol taraftaki ağaçlığa cadır kuruyorum bir kaçta balıkcı tanıdığın olması güzel oluyor

Yorum yap

scubacılardan yada balıkcılardan korkmayın ben bu yaz 14 gün kaldım cadırda (niyet 4 dü ama 14 oldu :) )
                    scubacılarla hiç bir sorun olmadı

Yorum yap

arkadaslar scubac1 diye bisey yoktur, amaclar1 bizi korkutup y1ld1rmak.........eheeee....

Yorum yap

arkadaslar su an ibrice limanında scubacı olarak 1 tekne var argosdive isminde ama ne onlar bize nede biz onlara karışma hakkımız yok diye dusunuyorum ve ben 8 gun orada idim ve herzamanda giderim bana onlardan hiçbir ters davranıs gelmedi sadece dikkat edilmesi gereken sey yasaklara uymak ve herkezle iyi gecinmek kadıkoy su altı arastırma ve dalış eğitim okuluda oraya geliyordu ama ne oldu iman yönetimi hakkındaki kötu yazılar ve davranısları nedeni ile limanla ilişkileri kesildi limana girmelerinide engellediler sonucta orası ibrice limanı olarak biliniyor ama liman değil balıkcı barınagı olarak geciyor orada liman kooparatif yonetimi ve üyelerinin dediği oluyor

Yorum yap

Arkadaşlar biz kuzenim Islander (Gökçe) ile yaklaşık 2 ay kadar önce oradaydık.Limanın sol tarafındaki koya toprak yoldan arabamızla gittik.Limanın sağ tarafında ve liman içindeki teknelerde abartmıyorum 100'ün üerinde scubacı vardı.Ayrıca Sol taraftaki oya giden yoldaki tabelayı biz de gördük ama pek önemsemedik.Çünkü hiçbir mantığa sığmayan bir uyarıydı.Bir arkadaşımızın dediği gibi, neredeyse havayı bile koklamayın nefes almayın diyordu ...Neyse sonuç olarak kimseyle bir sorunumuz olmadı....İbrice Limanı çok güzel bir yer.Ama sadece manzara açısından.Balıklar çok ürkmüş ve çok az balık gördük...Gidenler pek fazla ümide kapılmadan gitsinler derim...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                          X