Duyuru

Gizle
No announcement yet.

marmarada alyanak

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• marmarada alyanak

2/8/2005 tarihli dalışımda istanbul tuzlada 300-350 gr lık bir alyanak aldım. buralara kadar gelmişler artık :)

selam

tebrikler hani resmi nerede ünsal abi
    Mustafa KANMAZ CAD/CAM TOPSOL?D , RH?NOCEROS ,AUTONCAM ,AUTOCAD

"Ben ölünce bir elimi tabutumun d???na at?n . ?nsanlar görsünler ki padi?ah bu dünyadan eli bo? gitmi?tir." {Kanuni Sultan Süleyman}

Yorum yap

Nası bişi bu alyanak? Görürsek bizde anlayalım.

Yorum yap

Bu arada görüş nasıl Ünsal abi?

Yorum yap

alyanak çupranın yanakları hafif kırmızılı olanı
          dün akıntılı idi su ama temiz bir akıntı vardı. bu aralar dalış sonrası eve uğramadığımdan (kaynanamın bahçesinde balıkları tazeyken hallediyoruz.)foto ile uğraşmıyorum. balık olarak 2 kikla 8-10 mırmır 6 kefal 1 alyanak vardı.

Yorum yap

Tebrikler...boş yok yani gene...Afiyet şeker olsun.

Yorum yap

selam

ünsal abi gelecem yanına bi dalalım bakalım senle ALLAHIN izniyle tam kordinatlarını ozleden alayım abi mumkunse tuzla yı pek bilmem ben
              Mustafa KANMAZ CAD/CAM TOPSOL?D , RH?NOCEROS ,AUTONCAM ,AUTOCAD

"Ben ölünce bir elimi tabutumun d???na at?n . ?nsanlar görsünler ki padi?ah bu dünyadan eli bo? gitmi?tir." {Kanuni Sultan Süleyman}

Yorum yap

abi tebrikler afiyet seker olsun... bu sene bizim oralarda kefalleri,mırmırları cok nadir görüyoruz.sebebi senmissin demek:)en azından askeriyenin burnunu geçmelerine izin verde göl tarafında bikac tanesinide biz sisliyelim nolour yaa:)

Yorum yap

Marmarada çupra çıkmasının sebebi balık yasaklarına uyulmasından kaynaklanmıyo.geçen geliboluya gittiğimde yüzlerce cupra ve levrek çifliği kurulduğunu gördüm bunlar çiflikten kaçan balıklar fakat zamanla kaçan balıklar kendi popilasyonunu kurup üremeye başlıcaklar.Aynen rusyada genetik yapılarıyla oynanarak üretilen rus kefalleri gibi çupralarda zamanla üremeye başlıcak.işte iş ozaman zorlaşacak o zaman cin gibi olacaklar.En iyisi daha akılanmadan bir kaç tane daha vurmak :lol:

Yorum yap

3-4 senedir bende meralarımda alyanak görmeye başlladım.Özellikle geçen sonbaharda tekne arkası çekilerek mera taramasında iki kiloya yakın ebatta 6-7 parçalık bir sürü gördümki Beni epey şaşırtı.

Yorum yap

Selçuk bey, bu türlerin marmarada tekrar üremesinde imralı ve ereğlideki yasak sahalarında rolünün çok büyük olduğu kanısındayım.

Yorum yap

Olabilir.faakat şarköy'de oldukca fazla cupra çıkmaya başladı buradaki cupralar daha hayatlarında zıpkıncı görmemişler ve çok kolay avlanmakta.En büyük dileyim bu balıkların av yasaklarına uyularak nesillerini sürdürmeleri.Bu her açıdan iyi olacaktır.Balığı çiflikte üretmek kolay.En güzeli doğal ortamında kendi başına üreyebilmesi.

Yorum yap

selam arkadaşlar,bende zıpkıncıyım ama oltacıyım aynı zamanda,neyse ki bu pazar(07/08/05) oğlumla 15 kulaç civarında olta ile avlanırken,oğlum 1 adet mercan tuttu!ilk kez marmarada görmek nasip oldu.memleketime(mersin)gitmiş kadar oldum.umarım bu balıkları daha bol görürüz,herkese bol avlar. :roll:

Yorum yap

eğer mercandan kastınız kocagöz mercansa ilk kez görmeniz çok şaşırtıcı çünkü bu balık batık gemilerde bol bulunmakta ve çok kolay av vermekte....

Yorum yap

Hasan bey, çanakkale dolaylarında çok bol olabilir fakat marmaranın iç kısımlarında hiçte fazla değil hatta yok sayılabilecek oranda az,sanırım siz yörenizdeki balık popilasyonuna göre fazla olduğunu yazdınız.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X