Duyuru

Gizle
No announcement yet.

okuyun o zaman!!!!

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• okuyun o zaman!!!!

daha oncekı yazımdan dolayı bayagı bır elestırı almısım evet haklısınız ben buraya yenı gırdım ve buradakı kuralları da pek bılmıyorum bundan dolayıda kendı hakkımda pek fazla acıklama yazmadım acıkcası bunun da gerek duymadım bu sıtede ılgılendıgım ıkıncı el ılanları baskada pek fazla bır dey benı enterese etmıyor ama o fotoları gorunce dayanamadım yazdım bırazcık bu ısı bılenlerde bu fotolardakı balıkların gece balıgı oldugunu bılırler o meraklı arkadaslarlar yazmak ıstedım yarimadaliyim yasım 35 ve yaklasık 20 senedir serbest tuplu dalarım

simdi gelelim tepkılere neden olan yazıma!!!
    evet butun elestırılerı okudum yazan arkadaslarada tessekur ederim ilgileri ıcın.

ama yazdıklarınızı okudukca hayrete dustum oyle elestırıler varkı sankı ben izmirde yasıyorumda bana yazanlar hepsı sutten cıkmıs ak kasık!! ilanlara bakın fener ılanları dolu sızce bu ınsanlar fenerlerı evde ısık kesılınce kullanmak ıcın mı alıyorlar yada 50 metrede balık gorebılmek ıcın mı guldurmeyın benı ya!
    acık ve net konusuyorum 20 senedır bu ısın ıcındeyım gece dalısı yok dıyenlere.!!! net olarak bır cok ksı tanıyorum bu ısı yapan hatta bundan gecınen kendıne ev araba alan. en basıtını soylemek ıstıyorum hepınız ızmırlı oldugunuz ıcın cok ıyı BILIRSINIZ! gulbahce den karaburuna oradan arkaya ıldıra kadar en azz 30 dalgıc gorursunuz her hafta sonu ınan mayan gıtsın baksın saysın BEYLER denızın ıcı fener alayı sıkır sıkır ve sız bana hala neden bahsedıyorsunuz yapmayın ne olur ha bunu da vaz gectım gıdın sabahları guzelbahcedekı mezata oturup ızleyın gelen zıpkın delıklı balık manzaralarını adamlar bu ısın bokunu cıkarmıslar!!

ya ben cok farklı yerde yasıyorum yada sızzzz!

hepimiz günahkarız başka birşeydi, yukarıda yazdıklarınız ise bambaşka
    katılmamak mümkün deyil. Bu şekilde yazıldığında söyleyecek pek birşey kalmıyor, eğer ikinci el ilanlarından başka birşey sizin için birşey ifade etmiyorsa forumda ne işiniz var. Hepimiz günahkarız dediğinize göre yaptığınız yanlış için sadece kendinizi suçlayın, diğerleride aynı şeyi yapar belki ve akıl-vicdan ikilisini yanlarına alarak ava devam ederler.
    Zaten bunlar boşuna konuşuluyor gerekli denetim ve takipler olsun , hakettikleri cezalar verilsin zaten bu tip BALIK tüccarları bu haltı yiyemez.Selamlar.
    ASİYAB-I DEVLET-İ HAR DA OLSA DÖNDÜRÜR...
    Bal?k ça??rmay? bilmem, onlar beni ça??r?r

Can ARSLAN ?stanbul 13/11/1971

Yorum yap

Sakin olun beyler bayanlar her dalan zıpkın alır avlar her avlayan seyretmeye ve resim çekmeye başlar imkanını bulanda en sonunda denizde kamerayla çekim yapar sonuçta hep denizdeyiz yani Tedbirimiz alalım dalalım seyredelim kaydadeğer balık görürsek alalım.Saygılarımla.

Yorum yap

Erhan bey öncelikle bu yazınızın bir öncekine nazaran kısmen daha niyetini anlatır bir dille olduğu kesin evet söyledikleriniz de gerçeklik payı var ben su ürünleri dış ticareti ile ilgileniyorum haldeki durumları birçok arkadaşımdan daha iyi görüyorum ve üzülüyorum ancak bunu niye hala forumumuzda ki arkadaşlarımı zan altında bırakmak istercesine yaptığınızı bir türlü anlamlandırmakta zorlanıyorum...Forumumuz photo albümünde sergilenen balıklardan usulsüz ve kanunsuz olarak avlandığını net ve kesin olarak belirledikleriniz varsa ben bu resimlerin silinmesi konusunda yönetimi bilgilendireceğime dair size garanti veriyorum hal böyleyken eleştirilerinizi lütfen kimseyi zan altında bırakmayacak şekilde yapmanızı ve forumumuzu sanki gece avlananları barındıran yada buna çanak tutan bir oluşummuş gibi göstermekten vazgeçmenizi rica ediyorum , bizler hepimiz deniz aşığıyız ve olaki ufak tefek aksaklıklar olduğunda da buradaki arkadaşlarım en az yönetim kadar hatta zaman zaman yönetimden fazla duyarlılık göstererek rotamızdan şaşmamamızı sağlamaktadırlar.Amacım size tepki göstermek yada kırıcı olmak küstürmek yada dışlamak değil sizden ricam eleştirilerinizi ve tepkilerinizi hoşgörü potasında eriterek platformumuza yansıtmanızdır.Zira forumumuzun konsepti bunu gerektirmektedir.Nice güzel dalışlar dilerim sevgilerimle...

Yorum yap

Bu yazınız,ilkine nazaran daha ılımlı olmuş ama yinede genel konuşmayalım lütfen!Zaten ali abi yine nazik bir şekilde cevabınızı vermiş...teşekkürler

Yorum yap

Seninki işmi şimdi fener varmışta gece avıymış. Benim fenerim var hiç gece avı yapmadım. Senin dediğine göre silahı olan herkez adam vurmuştur gibi bir mantık çıkıyor. Ha bana deki" gece avını onaylamıyorum, yapanları hatalı buluyorum veya gece avı yasak olmamalı isteyen istediği gibi balık vurmalı..." gibi birşeyler söyle bizde ona göre cevap verelim. Ona bakarsan Sen şimdi Ünsalın vurduğu levreğin resminde arka fon gece olduğu için onada gece avı dersin. Biz gece avı yapılmıyor demiyoruz biz de yapıldığını biliyoruz, fakat senin yaklaşımın bir çok arkadaşı zan altında bırakıyor. Gece avlarıyla ilgili eski topikleri okumanızı rica ediyorum.

Lütfen yapıcı ve katılımcı olmaya çalışın. Yazdığınız ve paylaştığınız tecrübelerle bizi şaşırtın.

Saygılar

Yorum yap

erhan bey elmalarla armutlar1 birbirine kar1st1rmay1n, günah ç1karman1n baska yollar1da vard1r.....
              selamlar.....

Yorum yap

Erhan bey ; ilk önce selamlar ..İlanlar kısmı ile sınırlı olsada aramıza hoşgeldiiz.Eleştirilerinizden sadece bu bölüm ile sınırlı kalmadığınızı sevinerek görüyorum..

Size her konuda ben ve moderatör arkadaşlarım yardıma hazırlar..Bizlere, forumuzda %90 gece avı fotosu dediğiniz gece avı olan fotoları kanıtlarıyla göstermeniz yeterlidir...

Yorum yap

Bak Erhan kardeşim gece dalan adamın zabiti biz değiliz. Biz sadece diyoruzki bu tür yazılar ve fotoların bizim sitemize girmesini istemiyoruz. Koyulduğunda gereken tepkiyi veriyoruz yada siliyoruz. Sen 35 yaşında olupta balık avlıyamıyor vede milletin avladığı balığa çamur atıyorsan tekrar söylüyorum aramızda yerin yok senin.
                  İkinci el ilanlarından başka birşey entrese etmiyor beni deyip bütün sitedeki fotolara bakmış gibi yüzde doksanı gece avı gibi suçlamalarla aramızda barınamazsın, bizlerle dost olamazsın.
                  Ama herşeyden önemlisi bu önyargı ile o gördüğün balıklar ancak hayallerini süsler senin. Sen avlıyamazsın.

Yorum yap

Yukarda yazdıkları yazılar çok çok doğru.
                    Heleki güzelbahçe balıkçı barınağında yapılan açık arttırmadaki orfozlar evlere şenlik el kadarından tutun 10 kiloluğuna kadar vurulmuş orfozlar dolu ve hepside öyle bir vurulmuş ki deliği görmek neredeyse imkansız.

Yazılanlar doğru tutum yanlış.

Yorum yap

ünsal Nickli Üyeden Alıntı
                      Bak Erhan kardeşim gece dalan adamın zabiti biz değiliz. Biz sadece diyoruzki bu tür yazılar ve fotoların bizim sitemize girmesini istemiyoruz. Koyulduğunda gereken tepkiyi veriyoruz yada siliyoruz. Sen 35 yaşında olupta balık avlıyamıyor vede milletin avladığı balığa çamur atıyorsan tekrar söylüyorum aramızda yerin yok senin.
                      İkinci el ilanlarından başka birşey entrese etmiyor beni deyip bütün sitedeki fotolara bakmış gibi yüzde doksanı gece avı gibi suçlamalarla aramızda barınamazsın, bizlerle dost olamazsın.
                      Ama herşeyden önemlisi bu önyargı ile o gördüğün balıklar ancak hayallerini süsler senin. Sen avlıyamazsın.
                      +1 Ünsal .Erhan kardeşim sen bu sitenin kurallarını öğren öyle gel.Burada vurulan balıklar gece değil gündüz vurulan balıklardır bizler gece dalışına karşı olan inasanlarız.bunu anlaman belki biraz zaman alabilir ama bu böyle neyse bu seni ilgilendirmez zaten anlatmışın sen ikinci el ilanlarına bak ve serbest dalış yapan insanlarımızın huzurunu kaçırma :lol:
                      http://img10.imageshack.us/img10/8146/av99.gif

Cüneyt Ercan
                      1970/?ZM?R

Yorum yap

Arkadasim ben 32 senedir Balikliova-Mordogan arasinda kalan Manal mevkiinde oturuyorum,yaklasik 9-10 yaslarindan beri de zipkinla balik avliyorum,is seyahatlerim haricinde hep buradayim,burada oldukca da hep denizdeyim.Soyledigin gibi geceleri fener alayi filan olmuyor buralari,belki sana denk gelmistir,hatta jandarma komutani cok yakin arkadasim,gece dalan oluyor mu diye soruyorum,yakaladin mi hic diye soruyorum,3 senedir burada gorev yapiyor ve 1 ya da 2 kere gece dalana rastladigini soyledi.Ustelik dalan dalar herkes kendi tercihini yapmakta serbesttir,fakat platformdaki baliklarin gunduz avlari olduguna, platformdaki arkadaslari biraz taniyip takip etsen sen de inanirsin,bence buradaki herkes cok samimi ve durust.Senden ricam bu kadar saldirgan bir tarz sergileme,unutma ki buradaki herkesin ortak tutkusu deniz,paylasimlar ve keyif icin buradayiz,kavga gurultuye gerek yok..Boyle giderse sana kimse 2. el malzeme de satmaz,en azindan ben olsam satmazdim..Kavgasiz gurultusuz,guzel tecrube ve paylasimlara..Kal saglicakla..
                        UNUTMA ! ! ! H?ÇB?R BALIK KEND? HAYATINDAN ÖNEML? DE??L..T?CAR? ZIPKINCILI?A ÖZENME,SEN? ÖLÜME GÖTÜRÜR...

Yorum yap

Erhan Bey ;
                          Kusura bakmayın ama bu forumda ki çoğu kişi birbirini o yada bu şekilde tanıyor , dolayısıyla az çok ne olduğunu biliyor.Gece dalışı veya yasaklanan yollarla balık tutanlar veya çalışanlar aramızda barınamaz çünkü vizyonumuz farklı.Biz doğayı seviyor ve sonraki nesillerinde bu sevgiyi yaşatabilmesi için sahip çıkmaya çalışıyoruz.
                          Saygılarımla

Yorum yap

Dayanamayıp ben de bir iki şey söylemek istiyorum.

Eleştiri (ya da suçlamalarını diyeyim) okuyup da tepki göstermemek olamaz. Herkesi aynı kefeye koyuyorsun. Fener sahibi olmak onu gece kullanmak anlamına gekmez. Ben her dalışa (gündüz tabii ki) yanımda fener ile giderim. Su altında fener kullanmak için gece olması gerekmez. Bunun taş altı da var. Ben bu amaçla kullanıyorum. Ha kaç kere kullandın dersen bir elin parmaklarını geçmez.

Her neyse zaten konu bu da değil. Senin üslup tarzın. Yazının bir bölümünde teşekkür edip devamında yine sert bir şekilde suçlamaya devam ediyorsun. Gece dalanları (ki ben son bir kaç senedir görmüyorum) görmüş olabilirsin. Ama bu gördüğün kişilerin hepsi sanki bizden birileriymiş gibi göstermen ve suçlaman çok yanlış. Eğer bu konuda bu kadar sorumluluk sahibi isen gece avcılığını gördüğün zaman Alo 156 Jnd. arayıp ihbarda bulunabilirsin.
                            Benim şahsi fikrimde senin bu forumda işin yok.
                            Ha bu arada scuba dalışı yapan da bir tek sen değilsin. Bu herşeyi bilirim edalarını bırak.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                            X