Duyuru

Gizle
No announcement yet.

GELİNCİK

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• GELİNCİK

Selam arkadaşlar!Ege bölgesine ait olduğunu sandığım adının gelincik olduğunu tahmin ettiğim balığı nasıl pişirebileceğimi bilen varsa , tariflerinizi bekliyorum!Balık yanlış tekniklerle telef olmasın! Teşekkürler!

yanlis oldu

Yorum yap

farkli yerlerde farkli yerel isimler oluyor ama bahsettigin balik yeşil kaygan ve uzun inceyse ben hiç vurma derim tadi da lezzetli degil(tabi bana göre) bir sargozun çupranın levreğin tadinin yaninda.

Yorum yap

sanıyorum

ege balığı olduğunu sandığım ve adının gelincik olduğunu sandığım balığın çorbasının yapılabileceğini sanıyorum, ama genede resmini görmem yada ayrıntılı bilgi almam gerektiğini sanıyorum, http://www.fishbase.org/search.cfm sitesinden balığın adını öğrenebileceğinizi ve bize doğru bilgi vereceğinizi snıyorum :))
        www.kalamar.avcisi.com

Yorum yap

Balık her ne kadar bizim sularımızda çıkıyor olsada Türk damak tadına uygun değil ama birkaç defa Alice kanalında buğulama tarzı pişirilip üzerine envayi baharat ve sosla servis yapıldığını izlemiştim (Bu esnada o kadar sos ve baharatı banada koysan bende lezzetli olurum herhalde :D )

Yorum yap

gelincik baligi, musevilere göre neredeyse kutsal sayiliyor. zaten balikçilar arasinda "yahudi baligi" olarak anilir gelincik. mezgit gibi oldugu için, tulum çikarip yumurtaya bulayip kizartabilirsin. museviler tursusunu da kurarlar gelincigin. yilan baligi familyasindandir...

Yorum yap

Yazın bir tane vurdum annem de çöpe attı :D Pek birşeye benzetememiş...
              Ardahan Dikme
              [email protected]
              Kuzey Egeliler____
              Extrablatt geri döndü.
              Poseidon A?k?na!!!

Yorum yap

egedeki gelincikle marmaradaki boyut olarak farklı. aynı familyadan iki farklı tür olabilir. marmarada genellikle sepetle tutulur ve canlı olarak muhafaza edilip taze tüketilir. çok lezzetlidir. tavası yapılır özel müşterileri vardır. (camgözünde özel müşterisi varya hadi neyse :) )

Yorum yap

Gelincik balığı sanki yayının denizde yaşayan bir akrabası gibi. Çok benzer yapıları var.

Yorum yap

abi boşver o balığı zaten ot balığı diğer balıklarla yanı yere koyarsan diğer balıkların bile tadını bozuyor.Biz olta ile gittiğimizde bu balıktan çok çıkıyor biz de canını acıtmadan iğneden çıkarım tekrar bırakıyoruz tatsız ve yeşil bir balık ekonomik değeri ve lezzeti yok boşver gitsin...syg..

Yorum yap

tadını bilmem ama marmarada var gelincik oldugundan eminsen uzun bir balık yahudiler bu balıgın hastasıymış bir bunu biliyorum

Yorum yap

at çöpe gitsin bi işe yaramaz :P
                        Hakan Ceyhan (kyocera)
                        Karata? ?ZM?R

hay ?z. yi.

Yorum yap

abi ne yapacaksın o balığı yahudiler ne anlar balıktan onların denizde en iyi balık gelincikse kutsal olmuştur valla ben balığın bi mucizesini görmedim saygılar

Yorum yap

bildiğin balık çrobasını gelincik balığıyla yap,birazda biberiye ve karabiber koy yağına , pirincini ve sarımsağını ve limanonu da ekledinmi ,tadına doym olmaz
                            bir kere dene gelincik görünce peşini bırakamazsın,

Yorum yap

Valla bende bir egeli olarak gelincik vurmazdım ama CD'lerde baktım vuruyorlar geçen hafta sonu (05.06.05) bir tane vurdum, nasıl yapıldığını bende bilmiyorum ama bir deneme yapacağım, başarılı olursa buraya yazarım. Balık

http://zipkinci.com/forum/viewtopic.php?t=2945

linkinde görülebilir.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X