Duyuru

Gizle
No announcement yet.

DALIş YERİ

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• DALIş YERİ

MERHABA ARKADAşLAR BEN İBRAHİM BU SİTEYE YENİ ÜYE OLDUM BİZ ENİşTEMLE USENE DALMAYA BAşLADIM TABİ BEN 2 SENE ÖNCE FELENDA DALIYODUMDA TABİ ZIPKINIM KÖTÜYDÜ PALETLER KÖTÜYDÜ AMA BUSENE HERşEYİM APNEA SADECE KIYAFETİM KALDI ONUDA BUHAFTA ALICAN SADECE BİR SORUN VAR DALICAK YER BİLMİYORUM BİRDE KIYIDAN GİRİYORUM BANA İZMİR ÇEVRESİNDE TAVSİYE EDECEĞİNİZ YER VARMI

İnsanların plaj olarak tercih etmedikleri ve insanlardan uzak her türlü kıyıdan şansınızı deneyebilirsiniz. Özellikle İzmir'in cevresindeki meralarda yemeklik hemen hemen her zaman çıkar. Sadece dalışa yasak olan yerlere dikkat edin.

Yorum yap

adres sormak yasaktır???????????????????????????????????????

aman kardeşim sen ne yaptın öyle hem yeni siteleniyorsun hem yer soruyorsun bak arkadaşlar gözlemliyorumda sitenin müdavımlleri (aynı grup) bırbırlerıne son derece yaklaşımcı sıcak gayet ılımlılar aralarında şifreler gani ama bizler yeniyizya tabii sitede ....................
      zıpkın sor,şiş sor,ağaşon sor ama sakın ha yer veya bolge veya semt dahi sorma çünkü boşuna beklersin baktımda 20 gün geçmiş sealord arkadaş sana genel bır maıl atmış o kadar
      bende senın gibiyim sıtede yenı sayılırım 3 aydır devamlı okuyorum bırçok konuda fikirlerimi açıkladım yardım istedim isim vereyim yücel özen ve muzaffer bey dışında bırde erhan ocak bey başka yerler aramam konusunda yardımcı oldular diğer arkadaşlar nedense uzak durdular bu kadarını beklemıyodum
      ben sıze şöyle bulduğum kadarıyla bıyer tarıf edeyım urla kemık hastanesı(devlet Hast) günlük nevaleni alırsın bu günlerde geçecek tabıı rasgele
      Cengiz ?ENGÜL-1958
      ?ZM?R-?STANBUL

Yorum yap

Cengiz bey,egenin her yeri deniz ,her yer mera..
        bu iş nasip işi, siz denizden boş çıkarsınız ben girerim dolu çıkarım.denizde balık bitmez.Bence mera saklamak anlamsız geliyor.

Yorum yap

normaaal

Yorum yap

Küçük ipucu:
            Az insan+ çok kayalık= çok balık

Yorum yap

............

Yorum yap

ilker_eko

+1
                bu kadar basit mera söylenmez ben mesela yıllardır bady ile yer geziyoruz meralarımız var fakat kimseyle paylaşmıyoruz çünkü hemen bozuluyor küçük balık dahi görmüyoruz o kadar samimi olduğum abilerim var hele birtanesi bana yer söylemesi için neler yapmadımki malborolar yemekler ısmarladım da yinede tam vermedi.O kadar benzin yakıyoruz araştırıyoruz buluyoruz ve hadi paylaşalım diyoruz olmaz arkadaşlar olmaz emeğe biraz saygı..

Yorum yap

adres sormak yasaktır

ben sadece fikırlerımi yanı benim için doğru olanları yazdım
                  etem yılgör kardeşim anlaşılan benim sözlerımı algılamada bı hata var kımsenın merasının meraklısıda değiliz o arkadaşın ne hıssettiğini 3 ay önce bende hıssedıyordum mesele bır bolge (DETAYSIZ) yabancı bır arkadaşa yardımdan ibaret ti l976 dan bu yana? dalıyorum hala dalıyorum emeğe saygıyı çok iyı bılırım insana saygıyıda yeterkı insan onu haketsin ................
                  EGE koca denız bızler parsellemişiz adam yardım ıster nereye gıdeyım der bekler tık yok.
                  bılınen yerlerı zaten herkes bılıyor maksat dalışa uygun olup vakıt geçsın sonra herşey kendılığinden gelir bu işi yapan arkadaşlar nedense genelde paylaşmazlar bende aksini savunuyorum ve yalnız olmadığımı düşünüyorum halimdende çok memnunum bu arada Erhan ocak bey herhalde izmirdesiniz eğer ıstanbula yolunuz düşerse adres konusunda yardımım olur sanırım jenerasyon yakınıyız .selam saygılar
                  ıyı dalışlar
                  Cengiz ?ENGÜL-1958
                  ?ZM?R-?STANBUL

Yorum yap

Abilerim izmir için kimse mera söylemez boşuna kendinizi zorlamayın. Söyleyende büyük ihtimal herkesin bildiği artık adam gibi balık olmayan yerleri söyler. Ben bilmiyorum malesef bilsem seve seve paylaşırdım (özelden). Size kimsenin mera söylememesinin nedeni neme lazım 2 levrek 1 kefal vurursun yada ne bileyim bir iki arkadaşına söylersin de onlarda gelir 2-3 balık vurur sonra balık biter.

Yorum yap

BİZ O MERALARI BULANA KADAR AZ TAZILIK YAPMADIK.HER İP UCUNU DEĞERLENDİRDİK.HER SÖZE KULAK KABARTTIK. Bİ GİDİN DENEYİN DENİLEN HER YERE BAKTIK.NE YAZ NE KIş.DONDUK YİNE GİYDİK O ELBİSEYİ.GÖRENLER SİZ MANYAKSINIZ DEDİLER.ACIYIP ALIN ISININ DİYE ÇAY GETİRDİLER.AMA SONUÇ ORTADA.ÇABA GÖSTERİCEZ,EMEK SARFEDİCEZ,ÜşÜCEZ,AÇ KALICAZ,BÜTÜN GÜNÜMÜZÜ HARCIYACAĞIZ VE SONUNDA NERDE NE VAR ÖĞRENİCEZ.BEN HALA OĞUZ KARDEşİME USTA DİYORUM.ONA ÇOK şEY BORÇLUYUM.BİZ BİLE HALA YENİ YERLER BULMAK İÇİN ARAşTIRIYORUZ.ELİMİZDE BANKO GİDİCEK 30 YER VAR İZMİRDE AMA şİMDİ BİLE YENİ YER İÇİN KEşİFLER YAPIYORUZ .KISACASI EMEK VERMEK LAZIM.RASTGELE

Yorum yap

Balık bitecek korkusuyla mera söylemeyen zihniyet(daha doğrusu denizi bile paylaşamayan), bu sitede balığı vurma teknikleri hakkında bildiklerini nasıl paylaşabiliyor anlayamıyorum. Demekki paylaşılmayan bi dolu tecrübe var bir çok arkadaşta. Demekki tüm bildiklerini söylemiyorlar. Adam beni aynı denizde bile istemiyor. Bu meradaki tüm balıklar benim diyor, sonra bu sitede gelip sohbet ediyor. 2000 kayıtlı üye var. Bakın bakalım toplam kaç kişi muhabbet ediyor bu forumda şöyle dolu dolu. Birisi neşeli birşey yazdımı(geyik türünden) şut, dışarı.
                        Yalansa yalan deyin
                        Bahri ÖZDEM?R -Balçova/?ZM?R
                        [email protected]
                        [email protected]

Yorum yap

Bahri bey,kimse mera söylemek zorunda değil,isteyen söyler.teknik konusu başka.su altında ne kadar çok vakit geçirirseniz o kadar tecrübe kazanırsınız.işlerinden dolayı her zaman foruma katılamayabilen arkadaşlarımız var.Genelleme yapamayız.Herhalde bu formun yararlı olduğu konusunda hemfikirizdir.

Yorum yap

yalan

Yorum yap

Selamlar;
                              Bu konu artık biraz kırıcı olmaya başladı kanaatindeyim istersenız yazılanları tekrar bir kez daha okuyun burada kimse denizi balığı paylaşamama gibi bir çekincesi yok sadece mera konusunda insanların o kadar uğraşlar sonucunda buldukları yerleri burada alenen herkese açık bir ortamda söylenmesi,özelden yazıldımı zaten herkes paylaşımcı olarak konuya yaklaşıyor burada herkes yer konusu dışında her şeyi paylaşır müsade edinde bu kadarıda olsun "sizin bir tarlanız olsun burayı ekip biçin güzel ürünler yetiştirin kar yağmur çamur demeden özen gösterin siz tarlanızdaki yetiştirdiklerinizi kimle paylaşırsınız? sevdiklerınızle güven duyduğunuz dostlarınızla ama yoldan gecen bır kişi tarlanıza girdimi onunla bunu paylaşmazsınız.
                              Hiç bir ADAM sizi denizde istemiyor diye bir şeyide kabul etmek dogru deyil,sizde her yerde denize girebilirsiniz.ama ben şuna sonuna kadar ınanıyor ve tekrar söyluyorum ki burada veya arkadaş ortamınız dahil hiç bir ADAM VE ZİHNİYET yer konusunda yardımcı olmaz olamaz.Baba oğluna dahi söylemiyor tanıdıklarım var... Deniz bitermi BİTER!!Balık bitermi...BİTER ve bittide fazla ileriye gitmiyelim bundan 10 sene önce bizler herhangi bir yere girdikmi nasibimizi alır çıkardık tekniklere pahalı malzemelerede gerek yoktu çünkü balık çoktu herkez iyi bilir elbisesiz,kurşunsuz,paletsiz bozma bir zıpkınla büyük balıkları aldığı günleri.zamanında paletlerimiz yok iken TOKYO terlikleri ters takıp kullanıyorduk neden mi böyle belirttim büyüğümsünüz o dönemleri çok iyi bildiğinizi inandığım için fakat şuanda öylemi? Hayır değil, biz şuanda balık gördükmü bakıyoruz havyarlı ise vurmuyoruz nedenmi çoğalsınlar diye, yer paylaşmıyoruz çünkü gidip o balığı vuracaklar tarayacaklar,dinamitleyecekler korkusu olduğu için.. Küçük balığı vurmuyoruz ileride bize trofe olsun diye en azından ben gördüm çocuklarımda görsün diye......Saygılarımla...Rastgele..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X