Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Yasaklar ve yasak yerlerde dalış

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Yasaklar ve yasak yerlerde dalış

Arkadaşlar;

Yasaklar konusunda hakkınızı aramanızı tavsiye ederim, şöyleki

Konuna göre tüm dalışa yasak olan yerlerde tüplü dalış=aletli dalış yasaktır. Bunu şu şekilde açıklayabilirsiniz.

1-Buralarda insanlar tekne ile veya kıyıdan olta atıyorlar ve balık tutuyorlar kimse bir şey demiyor.
    2-İnsanlar burada yüzüyorlar, gözlükle denizin dibini izliyorlar hatta tekneden atlayıp dibe dalıyorlar!!!

acaba eline zıpkını alıncamı yada soğuktan korunmak için giyindiğimiz elbiseyi giyincemi yasak oluyor, yok böyle birşey.

şunu aklınızdan çıkarmayın biz dalış yapmıyoruz zıpkınla balık avlıyoruz. Bu sadece türkçenin kelime eksikliğinden kaynaklanan bir isim benzerliğidir.

Eğer tüm bu açıklamalarınıza rağmen yetkili ceza kesiyor ve / veya malzemelerinize el koyuyorsa adamdan isminin yazılı olduğu ve yaptığı işi açıklayan bir yazı isteyin bunu vermiyorsa sizde malzemelerinizi vermeyin, yazıyı aldıktan sonra bölgenin ilgili makamına kişiyi mahkemeye verin.

Ancak bu şekilde bu sorunları aşacağız. Yoksa her sudan çık diyene boyun eğersek işimiz gün geçtikçe zorlaşır.

Ben buna benzer olaylarla karşılaştım karşılaşıyorum, yukarıdaki gibi açıklamalardan sonra sorun kalmıyor. Hatta yanınızda tüzük ve kanunların birer çıoktısını da bulundurmanızı tavsiye ederim

tabii yasak balıkları vurmamak, liman içlerine (dış taşları hariç) ve yüzmenin dahi yasak olduğu yerlere dalmamak kaydı ile yukarıda yazılanlar doğrudur.

Birde yanınızda şu saçma avcılık belgesi olması şart ne yazık ki

murat çok haklısın uyarıların için teşekkürler

Yorum yap

Murat,çok doğru söylüyorsun.Jandarma bile bu konuda yanlış bilgileniyorlar.bu yüzden yasak diyorlar,niçin yasak dediğimde suratıma bakıyorlar.

Yorum yap

gerçekten çok haklısın kardeş her sudan çık diyene boyun büktüğümüz sürece bizden sonra girenlere ya bunların nasıl olsa hiç bir şeyden haberleri yok hem kıyafeti al hem zıpkını al hemde korkut misali davranırlar benim başıma hiç gelmedi ama geldiği taktirde en ilgili makamla yüzleşecektir.tavsiye için sağol

Yorum yap

Arkadaslar Elbise, Zipkin, palet ve agirlik ile dalis yapmak kesinlikle yasak degildir. Tabii bazi yerlerde denize girmek dahi yasaktir, ve bu bolgeler guvenlik nedeni ile askeri, yada yuzen kisinin guvenligi nedeni ile liman gibi yerlerdir. Tabiiki insanlarin yuzdugu plajlarinda yine guvenlik nedeni ile meralar olarak secilmesi cok akla mantiga yatkin degil ( ama yapan arkadaslari goruyoruz ). Butun bunlara ragmen yasak yerlerde dalmak bu bolgelerde daha iyi av olmasi olasiligindan dolayi hepimize cazip gelebilir, yanilmayalim. Tuple Dalis yapmak zaten yasaktir, yani ozel izine tabiidir, ama tuplu dalis yaparak balik avlamak zinhar yasaktir ve yasak kalmalidir. Soylemeye calistigim bizler eger dogruyu takip eder uygularsak, ozaman gercekten kendimizi savunma hakkimizi sonuna kadar kullanmaliyiz.

Yorum yap

şu avcılık belgesi meselesi nedir acaba? nereden alınır? saçma sapan kurallar konarak insanların özgürlükleri kısılıyor.. ha denizde belge ile avlanmışım ha belgesiz; oldu olası zıpkın taşımaya da ruhsat getirin :( .. Sanki belgeli dalınca daha az balık tutulacak.. bu konuya son derece tepkiliyim; ama malzemeleri de kaptırmamak için oyunu kurallarına göre oynayalım..
            bu belge için bir eğitim gerekiyor mu? nasıl ve nereden alınıyor acaba?
            cevaplar için şimdiden teşekkürler..

Yorum yap

Tarım il veya ilçe müdürlüğünde bulunan su ürünleri kontrol bürolarından alabilirsin herhangi bir eğitime gerek yok amatör balıkçı belgesi adıyla geçiyor nüfus cüzdanı ve 1 adet fotoğraf istiyorlar birde 5 ytl güvenli dalışlar...

Yorum yap

Teşekkür ederim Murat Bey; eğitime gerek yoksa alsak iyi olur; 5 ytl. için 300-350 ytl.`lik malzemeleri kaptırmayalım.. Peki gittiğimizde 1 gün içinde belgeyi alabiliyormuyuz?

Yorum yap

belgeyi tarım ve köyişleri bakanlığına giderek nufus sureti,ikemetgah ve fotoğrafla hemen hallediyolar.

Yorum yap

Hemen veriyorlar al yanında bulunsun...iyi dalışlar.

Yorum yap

Cevap: Yasaklar ve yasak yerlerde dalış

arkadaşlar ben ege bölgesinde dalışın yasak olduğu yerler hakkınada bilgi almak istiyorum tarım ve köyişlerinden aldığım sirkülerde enlem boylam olarak gördüm fakat sualtı kentleri ,sit alanlar,askeri güvenlik bölgeleri böyle bir yayın google earth'ten görebileceğimiz burunlar boyunlar adalar vb yerler varsa ve paylaşırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler nefesinize sağlık

Yorum yap

Cevap: Yasaklar ve yasak yerlerde dalış

merhabalar hepinize. hakkımızı aramamızı söylüyorsun ama benim eniştem hakkını aradı diye jandarmalar karakola çekip çok kötü dövdüler. :( biz adamdan isim ve yaptığı işe dair bilgi istersek bize ne yapar kim bilir ?

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X