Duyuru

Gizle
No announcement yet.

tavsiye istiyorum LUTFEN

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• tavsiye istiyorum LUTFEN

arkadaslar selam,

haziran ayi icinde 4 gunluk bir boslugum var. tabi dogal olarak bu zamani denizde balik pesinde geciricem. ancak bolgeye karar veremiyorum. Foca mi yoksa Bodrum mu ne dersiniz hangisini tercih etmeliyim. Bu arada 2 saat sonra antalya adrasan koyuna dogru yola cikiyorum pazar donucem bana sans dileyin akya sinarit sargoz ve barakuda larin beni bekledigini umuyorum. gorusmek uzere :D

nevzat kardeş eğer bana sorucak olursan foça dediginin yarısı askeriye yani dalışa yasak.. amma dersen ki ayvalık ´. edremit dersen git. ama illaki foça dersen bodrum derim...
    http://img10.imageshack.us/img10/8146/av99.gif

Cüneyt Ercan
    1970/?ZM?R

Yorum yap

Ben de Bodrum derim; çipura ve levrek. :)
      "Totally Addicted To Bass"
      Av.Mustafa PAKER (1980) - Göztepe/?ZM?R

Yorum yap

slm

Bodrumda devamlı dalan biri olarak bodrum derim.Foçada dalış biraz riskli ve balık biraz derinde.20den sonra orfoz ve sinarit başlıyor.Bodrumda her yerde balık var aşağı yukarı.Mazı çökertme yalıçiftlik orfzo laos ve özellikle sinarit için mükemmel meralar.Yalıçiftlik orak adası civarı her mevsim iri kofana ve iri akya yapar.Yalıkavak gemi taşı karaada salih adası turgutreis adalar koyun adası (kos tarafına bakan kısım) açık bankolar ve özellikle kargı adası her mevsim dalışa müsaittir.
        şimdiden iyi dalışlar.
        Berk TA?ÖREN
        06/12/1979 ?ZM?R

Yorum yap

nevzat bey focayı düşünürseniz eğer; kale burnu aslan burnu arası adalar dahil dalışa yasak bölgedir, zaten bütün meralar bu yasak alanda bulunmakta. bilginize...

Yorum yap

hepinize tesekkurler. 6 yil ayvalik ta yasadim bu nedenle focami bodrum mu dedim. hepinize tekrar tesekkur ediyorum tercihim bodrum olacak

Yorum yap

abi bodrum armonia da çok güzel bir mera var çok güzel turna çıkar istediğin bvalıklarda cabası görüşmek istersen [email protected] saygılar

Yorum yap

bodrum derim en azından dalışa açık saha daha fazla foça da dalış alanı çok kısır

Yorum yap

herkese tesekkurler

arkadaşlar,
                  önerileriniz için gerçekten teşekkürler. kendi adima sunu soyemeliyim. yasak avin peşinde asla koşmadim ve koşmayacağım. bir neslin tukenmesine sebep olanlara da asla iyi niyetle bakmayacağım. mayıs ayında antalya adrasan koyundaydım. amacım akya avlamaktı ancak eskinadan baska hic bir sey bulamadim tabiki tabak gibi eskinaları sadece izlemekle yetindim. üstelik zıpkınım yeniydi ve ilk avım olacaktı. o zıpkını ucaga aldırmak bile dert oldu. yasak ava karşıyım zira ben cocugumunda bu balikları tanımasını, tatmasını, belki de avlamasını istiyorum. cok eski degil sadece 20 yil once kofana istanbulda sokaklara taşardi bogazın kenarindan oltacılar omuz omuza kofana avlardi 30 dk lık bir sure icinde (akın o kadar sürerdi) kac tane kofana tutuldugunu hayal etmek bile imkansizdi. bugun tezgahlara bakıyorumda kofana diye satılan balıklara ben lüfer bile diyemiyorum. bu nesli biz zıpkıncılar tüketme noktasına getirmedik tabi ki. ancak nesli tükenmekte olan eşkinanın bir tekine bile zıpkın atmak benim degerlerime çok ters. yönlendirmeleriniz icin hepinize tekrar teşekkür ediyorum.
                  aygılar

Yorum yap

benim,ısrarla orfoz lahoz avlamaya niyetli arkadaşlara bir önerim var.(Birden çok defa avlamış olanlar bu öneri dışındadır,çünkü eminim onların akıllarının bir köşesinde ticari kaygılar var)Gelelim öneriye.Hayatında hiç orfoz vurmamış herkese yardımcı olalım,onları orfoz avlayabilecekleri meralara götürelim,hatta balığı göremezlerse biz gösterelim.Ve hadi vur diyelim.Arkadaş,kendine dost canlısı gözlerle bakan orfozu vursun.Alsın,sevinsin,yesin.O arkadaş aynı balığı tekrar vurmak istiyorsa o arkadaşı Allah'a havale edelim ve sırt çevirelim.Çünkü levrek,iri sargoz,hele hele sinarit vb.. vuran bir arkadaşımız,orfoz vurmaktan hala zevk alabiliyorsa ya kendini kandırıyordur(gözünü kan bürümüşlük yada ticari...)yada hiçbşr zaman anlayamayacağımız bir zihniyete sahiptir.Görüldükten sonra vurulması en kolay balıklar sıralamasında(lapinler vs ... hariç)Orfoz'un birinci olduğunu iddia ediyorum.Bu kadar kolay vurulan bir balık,ticari olarakta çok değerli oluncaişte bugünkü durumla karşı karşıya gelmek kaçınılmaz oldu.İnsaf be kardeşlerim,el insaf.Elinizi vicdanınıza koyun ve bu korkusuz,dost canlısı balıkları seyrederek geçin yanlarından.Ne olur yani,ne kaybedersiniz?dünyanın sonumu gelir?

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                    X