Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Özdere'de nerelerde dalınır?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Özdere'de nerelerde dalınır?

Merhaba arkadaşlar, Özdere bölgesinin balık popülaritesi nasıl ve de nerelerde dalabilirim bana yardımcı olabilir misiniz?
    Ba?armak zordur, Kolaya kaçarsan sonuç basitle?ir. Unutma, Yoku? a?a?? inmek kolayd?r ama manzara tepeden seyredilir.

Sabri TEN?K

aramıza hosgeldiniz ilk önlelikle profil kısmına adınızı soyadınızı yazarsanız iyi olur.
    Özdere de askeriye kampının önünde o civarda kayalıklar war ve kalemlik koyuna gidersin benim en sevdigim av meramdır zaten özdere cevresi hep koylardan ve kayalıklardan olustugu için balık olmama gibi bi sans yok sadece tekniklere kalmıstır kalemlik civarı biraz derindir güzel sinarit akya baracuda fln yapar tavsiye ederim.

Yorum yap

bence mavi koy da çok iyi fakat 18 metrelik scuba reef olduğu için scuba yapanlar geliyor ve orada eğitim veriyorlar..Daya yemeden gidebilirdsen kafenin önünden giriş yap kalemliğe doğru yani sola doğru biraz gidince idare eder meralar var...syg..

Yorum yap

teşekürler arkadaşlar kalemlikte geçen yıl dalma fırsatım oldu.mavi koy neresi mavi günmü yoksa?birde sünger burnu yani mavi günün doğu kısmındaki ada nasıl deneyen varmı?saygılarımla
        Ba?armak zordur, Kolaya kaçarsan sonuç basitle?ir. Unutma, Yoku? a?a?? inmek kolayd?r ama manzara tepeden seyredilir.

Sabri TEN?K

Yorum yap

Vay bee mavi gün, benim cocukluğum orda gecti ama 10 senedir gitmiyorum oralara, oraya natodan Amerikalı PADI ciler gelirdi eskiden, yani scubacılar var orda gerci ben tanıyorumdur bir coğunu bir gün avlanmaya gidicem oraya nostalji olsun, ama yine de foca ve karaburuna göre meraları pek iyi deil oraların, sadece iri balık gecişi yapar bol bol bildiğim kadarıyla.

Yorum yap

valla oralarda incin top oynuyo suya giriyon sıkıntıdan patlıyon hiç bişey yok oralarda ama ahmet doğru söylüyo arada denk gelirseniz 30-40 kiloluk akya bile çıkar karşınıza işte şans meselesi
            Onur KÜÇÜKMEM??O?LU
            ?ZM?R

Yorum yap

Özderede özellikle yazın çok dalıyorum,özellikle son iki senede güzel trofeler vurdum,neyle karşılaşacağın hiç belli olmaz oralarda :) ,yanlız benden sana bir tavsiye orda(özellikle çabuk derinleşen burunları seç) iyi av yapmak istiyorsan su altında çok vakit geçir!yüzeyden ararsan hiçbirşey(bir çok merada olduğu gibi) göremezsin..bol avlı sağlıklı dalışlar dileğiyle

Yorum yap

memleketim özdere

slm sabri tenik 15 senedir özderedeyim yaz ve kıs dalıslarımızı orda gerceklestirip askeriyede su sporlarıda işlettik cogu yere tekneyle gitme sansımızda oldu.özderede genelde herkez kalemligi anlatır ama sans işidir birazda özdere.mırmır yogunluktadır zemin cogu yerde kum ve cakıl oldugundan.merkez bankası önünden sürekli ag atıldıgı için daha gecen cumartesi jandarmayı aradım balıgı kuruttular yani o cevrede pek balık kalmadı ama ahmetbeyliden gelirken solda jandarmaya gelmeden ufak bi koy var orası biraz balık yapar.deniz atı kampının ordaki azmakta kefal ve levrek yapabilir.daha detaylı bilgi istersen özelden msj atabilirsin.saygılar

Yorum yap

Sabri arkadaşım yaklaşık 27 senedir özdereliyim ve orada dalıyorum şöyle söyleyim sünger burnu dediğiniz yer kalemlikle özdere arasında kalan kayalık bölgedir.oralar akya,sinarit yapacak bir bölge ama genede bana sorarsan bizim oralarda öyle aman aman balık yapacak yerler değil.bu arada oralarda ikamet eden arkadaşlarla tanışmak ve dalmak isterim.
                  http://img10.imageshack.us/img10/8146/av99.gif

Cüneyt Ercan
                  1970/?ZM?R

Yorum yap

arkadaşlar bende özderede (4/5 yıldır)yazları sürekli dalıyorum,süngar burnu,sıçan adası,deniz atının önü,azmak dalmadığım yer kalmadı oralarda fakat doğru düzgün birtek balık vuramadım şimdiye kadar vurduklarımın en iyisi 550/600 grlık mırmır ve kefaller adanın orda ve süngar burnundada şimdiye kadar hiç sinarit,akya falanda göremedim oralardada en iyisi 100/150 grlık karagözler vurdum,sizden varmı bu bölgelerde iyi balık alan?

Yorum yap

Cevap: Özdere'de nerelerde dalınır?

Arkadaşlar uzun süredir devamlı kalemlikte dalıyorum. Bazen kefal bazen levrek bazende çipura yapıyordu buralar ama bu aralar hiçbirşey yok. Dalıp hep boşa çıkıyorum. Sadece kalemlik değil arkasındaki 2 koyu da tarıyorum ama nafile. Geçenlerde sadece iri bir turna kaçırdım o kadar. Bu mevsimde nereleri tavsiye edersiniz buralarda???
                      Bugün akşam suyuna azmakta dalayım diyorum ama hiç dalmadım orda. Keşif için gittim bu sabah oltacılar vardı ve iri mırmırlar yakalamışlardı bu da azmağın dibinin kum olduğunu gösteriyor sanırım o yüzden şüphelerim var dalsam mı bilemiyorum.
                      Başka bildiğiniz meralar varsa paylaşırmısınız zira kalemlikten gına geldi artık:)

Saygılar, sevgiler.
                      Mehmet Yakar - 1980
                      ?ZM?R

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                      X