Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Ayvalık

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Ayvalık

Merhaba,

Yaklaşık 15 yıldır AYVALIK, CUNDA ADASI na valideyle pederin yanına giderim.
    Fakat ciddi dalış işine yeni merak sardığım için tam olarak nerelerde dalacağımı bilemiyorum.
    Geçen senelerde bir iki yer denedim ama çöl gibi kuruydular.
    Genellikle CUNDA ADASI civarında ne türler vardır ve nereler dalış için uygundur.
    Biraz önbilgi verebilirseniz sevinirim.

İyi dalışlar,
    TANER ÖZER

slm dostm ben hürkan ayvlıklıyım ve balıkçılıkla ugraşıyorum şu an ıspartada okuldayım eylülde oradıyım cundadaysaN SANA TVSİYE EDEBİLCEGİM YER FENERLERİN BULUNDUGU BOGAZIR LEVREK CIPRA YAPI YO COM YERLERİNDE KIYIDA EVLERİ ORADA

Yorum yap

slm dostm ben hürkan ayvlıklıyım ve balıkçılıkla ugraşıyorum şu an ıspartada okuldayım eylülde oradıyım cundadaysaN SANA TVSİYE EDEBİLCEGİM YER FENERLERİN BULUNDUGU BOGAZIR LEVREK CIPRA YAPI YO COM YERLERİNDE KIYIDA EVLERİ ORADA

Yorum yap

Cunda adası ve çevresine yasak bölge çok. Dikkat edin. Önce dalışa yasak bölgeleri öğrenin ona göre dalış yapın.

Yorum yap

Slm

Hasır adası gayet iyi meralardan biridir.Kıyıdan yüzülerek de gidilebilir.Maden civarı güneş adası ve açık banko iyi balık yapan diğer meralardır.İyi avlar.
          Berk TA?ÖREN
          06/12/1979 ?ZM?R

Yorum yap

Tüm cevaplara teşekkürler...

Ferhat,
            Uyarıların için saol. Yasakları bir araştırayım.

Hürkan,
            Mesajını tam anlayamadım."SANA TVSİYE EDEBİLCEGİM YER FENERLERİN BULUNDUGU BOGAZIR LEVREK CIPRA YAPI YO COM YERLERİNDE KIYIDA EVLERİ ORADA" bunu tam anlayamadım.

Berk,
            Söylediğin yerleri not aldım.

Tekrar teşekkürler.

TANER ÖZER
            1967

Yorum yap

derse hoca giriyodu tam net yazamadım özür benim dediğim yer bogazdan çıkışa dogru YANİ CEM BOYNERİN EVİNİN ÖNÜNDEN BOGAZIN ÇIKIşINA DOGRU KIYILARDA 2-3METRE ARASI ERİşTELER ARASINDA SENİ şAşIRTACAK BÜYÜKLÜKTE LEVREKLER BULABİLİRSİN ÖZELİKLE SON FENER YANİ KILAVUZ FENERE DOGRU YÜZERSEN VE ERİşTELER ARASINDA GEZİNİRSEN İYİAV ÇIKARTIRSIN AGASON TEKNİGİNİDE BİLİYOSAN

Yorum yap

MESELA ÇİÇEK ADASIDA İYİ BALIK YAPIYO batık mülteci gemisi var adadibinde şirinkent tarafında dediğim yer ADALARDA İYİ YERLER VAR AMA TEKNE LAZIM ONUN İÇİN ama fenerler seni tatmin eder doğru tenik ve iyi zamanla iyitrofe çıkartısın
                kib görüsürüz

Yorum yap

Cevaplara çok teşekkürler.
                  Peki bir soru daha..
                  Ayvalık da dalışa yasak yerlerin haritasını nereden edinebilirim ?

TANER

Yorum yap

Bir ara ogansub.com sitesinin forum sayfasında görmüştüm.

Yorum yap

selam.
                      ayvalikta 6 yil avlandim. maden bogazinda dalyanlar varken cok iyi levrek yapardi. dalyanlar kalkti ve maden dalisa yasaklandi. eger orda dalarsan olta balikcilari seni hemen ihpar edecegi icin sudan ciktiginda su urunleri yetkilileri yada dah a kotusu jandarmayi tepende bulacagin icin hic tavsiye etmem. mahkemeye cikarsin odeyecegin para cezasi muhim degil ama malzemelerinden olursun bir sure icin. sana tavsiyem ada camp in yanindaki zeytinlik icinden suya girmen ve sola dogru 2 koy gecmen. levrek cipra (ki baya irilerini goreceksin) ve bafa kefallerle karsilasacaksin. kolay gelsin

Yorum yap

Tüm cevaplara teşekkürler,

Bu arada bende bot olduğunu hatırlatayım.
                        Adalarda da iyi yerler olduğunu düşünüyorum.
                        Tüm dediğiniz yerleri 19Mayıs da orada olduğum için deneyeceğim.
                        Bu arada Hürkan, ÇİÇEK ADASI nı haritada göremedim.
                        HASIR adasımı kastetdiğin ?

Yorum yap

Ben de Ayvalık'ta dalışlar yaptım ama balığı biraz az gibi geliyor bana. şöyle doya doya av yapamadım hiç. Sanırım çok rahatsız ediliyor meralar.

Yorum yap

sevgili taner 19 - 20 mayıs için ayvalık ta eğer istersen birlikte bir program yapabiliriz.

Yorum yap

Selçuk bey size katılıyorum Ayvalık benim hiç gitmek istemediğim bir yer. Neden derseniz tüpçüler ve gececiler yetti yetiyor bize pek bişey kalmıyor.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X