Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Mersin

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Mersin

Selamlar, Mersin Kızkalesi çevresinde bir arkadaşımla sadece haftasonları dalıyoruz.

Sitenin linkini Google dan ve Osiris den aldım..

Ulas

Selam
    ben daha zipkinla dalmadim ama yakinda baslayacagim
    onerebileceginiz bir dalis bolgesi var mi :?

Yorum yap

kızkalesinden sonra gidebildiğin tüm kayalık koylarda antreman yapabilirsin.

Yorum yap

mersin

Susanoğlu halk plajının yanında yapraklı koy diye biyer var.Oranın açıkları da kayalık ve orda kimse yüzmüyor.Bilen biri varsa(yada orada dalan) bana bilgi verebilir mi?
        Bide kayalıklara doğru akıntı olur,oralarda dalmak riskli midir(tecrübem yok) yada grup halinde avlara gidiliyor mu?(katılabilir miyiz?)

av için yalnız:
        zıpkınım
        paletim
        maskem ve snorkelim var.
        Başka neye ihtiyacım olur?

şimdiden teşekkürler&Saygılar...

Yorum yap

İlk olarak elbise diyelim. Daha sonra çorap, eldiven, ağarlıklar, balık ipi veya teline ihtiyacın var. Tecrüben arttıkça malzeme ihtiyacı olacak doğal olarak. Bunları ancak sen tecrüben ve av yapış şekline göre belirlersin.
          Bunlardan daha önce de bu konuda çok iyi araştırma yap. Performansını iyi ölç ve sadece antrenman dalışlarında, yanında biri varken kendini geliştirmeye bak ki biz bir arkadaşımızı daha kaybetmenin üzüntüsünü yaşamayalım.

Sayın Jak Boeno'nun dediği gibi...
          DENİZE SEVDALANMAK KOLAY ZOR OLANI BU SEVDAYI TAşIYABİLMEK VE SÜRDÜREBİLMEK.
          Ve son olarak ARAMIZA HOşGELDİN

Yorum yap

Çok teşekkürler feciman :)

Peki madem bu spor(av) bu kadar tehlikeli(ki benle beraber dalacak ilgili bir arkadaşım da yok:() deneyim kazanmam ve işi biraz kabaca öğrenmem için ders alabileceğim bir yer var mı?
            Ya da yakında üniversite için istanbul'da olacağım,topluca gidilen yerler oluyor mu?Hani çömezler de bişi öğrensin diye yapılan turlar gibi

Yorum yap

Okan ilk önce hoşgeldin.Bende bu spor 4 yıl çnce başladım o zaman ne bilgi alabileceğim yazılı bi kaynak ne dergi ne de forum vardı.Kendi imkanlarımla geliştirdim kenimi.Bu spor gerçekten tehlikeli herzaman uyanık ve tedbirli olman grekiyor.Bu yaza kadar hep yalnız daldım forumlar sayesinde tanıştığım arkadaşlarla bu sene dalış yapma imkanı buldum.2 kişi olmak herzaman avantajlı.Ama tek de dalabilirsin dediğim gibi ama çok dikkatli olman gerekli.Bildiğim kadarıyla istanbulda kurs veren kişiler var belli guruplar var ama bunlar ticari olduğu için pek tavsiye etmiyorum.Zamanla kendine bi partner bulman daha doğru olucaktır...
              Onur Güner

Yorum yap

beraber dalış

Onur çok teşekkürler,sanırım Ç.Ü.de öğrencisin?
                ben de yakında üniversita için istanbul'a döneceğim,ancak şubat civarı tatil için mersine dönerim.

Diyeceğim o sıralarda müsait olursan beraber dalabilir miyiz?
                Hiç değilse malzemelerin kullanılışı hakkında detaylı bilgim olur.
                Aslında sitelerden baya bi öğrendim ama tabi ki
                Görerek öğrenmek bambaşka

tekrar teşekkürler&saygılar...

Yorum yap

Okan ewet çukurovadanım.Hem tabiiki dalabiliriz çok sevinirim buna.şuan Antalyada dalıştayım haftaya malzemelerle dönücem adanaya.Birde şunu söyleyim tama teorik bilgi şart ama teorikle pratiğin arasındaki uçurumun en fazla olduğu bir sporu yapıyoruz.O yüzden avlanarak öğrenmek en güzeli.Bak okulu falan astık balık sevdasına her ay dalışa gidiyorum en az bi hafta boş zamanlarda da havuzdayım...Görüşmek üzere...
                  Onur Güner
                  Lokar Team

Yorum yap

okan hayirli olsun.cok aceleye getirmeden yavas sindirerek bu isi ogren.once sokar baliklarindan basla(samandira yap oraya as seni sokmasinlar dikkat).
                    tabii ki kefallerle bol bol antreman.
                    yaprak koyu cok kalabalik ve deniz trafigi fazladir.acikta balik da yoktur.ancak koyun solundan ertur a sagindan susanogluna kiyidan gelirsen daha iyi olur.
                    yani baligi kiyida ara.o yorelerde acikta balik olmaz pek.bir de sabah erken veya aksam ustu.
                    selamlarimla

Yorum yap

Okan merhaba.
                      Dalışı öğreneceğim bir yer var mı demişsin?
                      var tabii; ancak(şahsi görüşümdür) ben tavsiye etmem. Bence teorik bilgiyi cd lerde de bulabilsin(çok dikkatli seyretmek kaydıyla tabii) kafana takılanları da sorabilrsin mutlaka yanıt verebilecek birileri olur. Bu işin kolay kısmı, herşeyi öğrendiğini zannedersin ama deniz öyle değil ilk dalışta fiyasko (büyük ihtimalle). Sonra başlarsın düşünmeye "nerde hata var"diye, sonucun tecrübede olduğuna karar verirsin. İşte o andan itibaren dalış saysını arttırmaya başlarsın, ondan sonrası da yavaş yavaş gelir zaten. Tecrüben arttıkça derinliklerinde artar. Beyin ve konsantrasyon olayı yani.
                      Önemli olan vüvudunu dinlayp performansını tespit edip ona sağdık kalmaktır.
                      Bunları nerden mi biliyorum, herkes bu yollardan geçiyor. Aşamalar üç aşağı beş yukarı aynıdır.
                      Son olarak; İstanbula geldiğinde arayabilirsin, grubum ve ben elimizden geldiğince yrdımcı olmaya çalışırız. Bana e-mail veya telden ulaşabilirsin. [email protected] 0 533 240 42 42 veya ev 0 212 588 12 01
                      saygılar ve rastgele.

Yorum yap

:D
                        öncelikle hepinize teşekkür etmek istiyorum,mesajlarımı cevapsız bırakmadınız...

Onur,ben şimdi istanbul'dayım,sanırım ocak-şubat gibi mersinde dalış yapacak kadar zamanım olur.O tarihler sana da uyarsa gideriz :lol:

Mehmet abi bilgiler için sağol,

Feciman görüşelim bi ara,hatta beraber dalışa da gideriz :twisted:

Yalnız birşey daha soracağım:
                        Büyük ihtimalle,susanoğlunda kıyıdan fazla açılmadan(5-6 metre derinlikte)(ki oranın zemini kum,çakıl karışımı) avcılık yapacağım.

sizce hangi malzemeleri alayım(başlangıç için)
                        Mümkünse zıpkın ve palet de söylerseniz daha iyi olur.
                        Malzeme fiyatları biraz yüksek gibi,almışken iyisi olsun :?:

Yorum yap

Okan omer alumınum 100 cressi gara 2000 ama eski forumlarıda incele ben bunları kullanıyorum

Yorum yap

mersinde çeveresinde dalış yapanlar varsa haberimiz olursa ii olur..özellikle boğsak olursa ii olur

Yorum yap

E biz varız.. (Lokar TEAM) Ancak mevsimsel olarak göç ediyoruz..Yazın mersin kışın Adana ... :lol:

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X