Gösterilen sonuçlar: 1 ile 8 ve 8

Konu: Levrek avı üzerine (Olta ile)...

 1. #1
  ZIPKINCI FATİH GÜMÜŞBAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08-10-2008
  Bulunduğu yer
  istanbul/fatih
  Yaş
  30
  Mesajlar
  3.872

  Levrek avı üzerine (Olta ile)...

  Levrek, kıyıya yakın, nispeten düşük derinliklerde ve dibin hemen üstünde bulunan bir balıktır. Levreğin derinlik ve yer tercihleri bazı basit prensiplere dayanır. Levrek soğukkanlı bir balıktır. Bu cümleden, levreğin hareketliliğinin suyun sıcaklığına bağlı olarak artacağı öngörülebilir. Sıcak havalarda yüzeye yakın yerlerde su daha sıcak olmasa dahi güneş balığa ek ısı sağlar. Suyun soğuk olduğu mevsimlerde, levrek daha derinlere inmeyi tercih eder. Bu yüzden levrek en iyi avı yaz boyunca verir. Ayrıca levrek bol oksijen ister. Buda suyun temiz olduğu, nehirlerin denize karıştığı yerler vs. gibi bol oksijen olan mekanların tercih sebebi olması anlamına gelir. Denizde bilhassa bol yosunlu yerler oksijen açısından daha zengindir. Diğer yandan yaşam tarzı onu kolayca saklanıp avlanabileceği yerlerde olmaya yönlendirir. Bu yerler kayalıklar, taşlık bölgeler gibi dip yapısı olan mekanlardır.

  Bu bilgiler ışığında, suyun sıcak ve oksijenli olduğu, bilhassa temiz suya sahip kayalıklarda, dolgu alanlarında, köprü yakınlarında, nehir ağızlarında vs. levreğe bolca raslanabileceğini söyleyebiliriz. Ama levrek, lüfer veya istavrit değildir. Öyle herhangi bir şekilde kolayca oltanıza gelivermez.

  Levrek, daha ziyade dipten bir karış ila bir kulaç arası yüksekte gezinmeyi tercih eder. Levreğin yüzeye yakın olacağı zamanlar, sabahın ilk saatleri veya akşam güneş batarken olacaktır. Dip balıklarının aksine, zeminde bulunan kabuklular gibi yemler pek tercih listesinde bulunmaz. Daha ziyade dipten yukarıya doğru bakarak şöyle yakına gelmiş avları araştırır. Eğer derinlik düşükse, bu yakın mesafe, yüzeye kadar uzanabilir. Sürekli yoğun av halinde değildir. Dipte gezinip sürekli yukarıyı gözetliyor olmak onun için avcıları, bilhassa karaya yakın yaşayanları farketmek demektir. Çünkü yaşadığı kıyıya yakın bölgede tehlike denizden ziyade dışarıdan gelir, su kuşları gibi. Bu, levreğin gözünün hep suyun dışında olması anlamına gelirken, bir başka avantajı da ortaya çıkarır. Levrek, suya bir şekilde yaklaşmış yada suda bulunan kara hayvanlarını da yiyebilir.

  Levrek yakalamak için bu balığın huyunu iyi bilmek önemlidir. Herşeyin başında, levrek tok balıktır. Genellikle günün belirli saatlerinde yoğun avlanırken diğer vakitlerde daha nazlı ve seçici davranır. Daha ziyade sabah gün doğumu ve gün batımından sonrası. Kötü haber, levrek için tipik bir balık yemesi pek zevkli olmayan bir şeydir. Beyaz et onun için pek değerli değildir. İyi haber ise, kıyıda avlanan bir balık olarak kırmızı etin değerini iyi bilmesidir. Asıl önemlisi de, levreğin suyu, dibi karıştıran, şapırdatan şeylere saldırmadan edememesidir. Bu balık bazen suyun üstünde yüzen kuşların ayaklarına dahi saldırır.. Saldırı için suda ses çıkaran, bilhassa yüzeyde suyu şapır şupur karıştıran şeyler büyük bir tetikleyicidir..

  Levrek, ölü bir balıktan veya parçasından ibaret yeme en son ihtimalle saldırır. Genelde o kadar isteksizdir ki, balığı alıp üç beş kulaç uzaklaşır. Bu esnada balık biraz çırpınıp kendini kurtarabilir. Levreğin burada asıl derdi, yemi yemekten önce, bir an evvel kıyıdan uzaklaşıp daha güvenli derinliğe ulaşmaktır. Çünkü levrek aynı zamanda tedirgin bir balıktır. Bilhassa sesten çok ürker. Ayrıca, suyun içinden dışını sürekli gözetler. Eğer kıyıda uygunsuz bir vaziyet görürse, çok daha dikkatli davranır. Bu yüzden levreği kıyıya yakın değil, suya görüntünüzün düşmeyeceği açı kadar uzak yerde aramalı, sessiz olmalısınız. Kıyıya yakın yerde de levrek olur, hemde bazen bolca olur, ama yakalanır mı bu ayrı bir sorudur. Balık elbette balıktır ve bir şekilde yemi yemek isteyecektir. Ama kıyıda levrek çok ürkek olacaktır. Standart levrek avı metodu, kıyıda bir yere yem olarak bir balık koyup, balığın gelmesini uzakta beklemektir. Bu esnada, levrek gelirse, yemi aldığı gibi hızla daha güvenli olan açığa gitmeye çalışır. Eğer bedende yeterince boşluk yoksa, yem birden duraklar ve levrek tercihini güvenlikten yana yapar. Bu yüzden, eğer tipik yemli ile levrek yakalamayı planlıyorsanız, mutlaka üç beş kulaç kadar boşluk verecek şekilde bir düzenleme gerekir.

  Levreği yakalamanın daha etkin bir yolu kırmızı ete başvurmaktır. Levrek kıyıdaki fare ve kertenkele gibi kara hayvanlarından bir hayli hoşlanır. Bu yüzden yem olarak fare veya kertenkele kullanmanız her zaman daha iyi netice verir. Bu yüzden de piyasada kertenkele veya fareye benzeyen hazır maket yemler bulabilirsiniz. Ama levreğin fareye vs. saldırmasının asıl sebebi, bunların suyun üzerinde sürekli yüzmeye çalışırken attıkları kulaçlarla suyu karıştırmaları, şapırtatmalarıdır.

  Levrek av bölgesi olan kıyıdan asıl yaşam bölgesi olan daha derince sulara ulaşınca davranışları bir hayli değişir. Bu derinlik, kıyıdaki hareketli yapıların suyun içinden görünemediği açıyı sağlayan noktadan başlar. Su, gelen ışık sadece belli bir açıdan dik olarak gelirse onu altına geçirir. Işık (veya bir taş parçası, top güllesi bile) eğer yüzeye dar açıyla ulaşırsa, yansır. Bu açı yaklaşık 7 derece kadardır. Bu durumda, düz bir sahilde insanlar yaklaşık 15 m sonra görünmez olurken, 5 adam boyunda bir kavak ağacı 50-60 m sonra görünmez olur. Kavak ağacı, rüzgarla sallanır ve levrek bunu bir tür tehdit ifadesi olarak algılar. Levrek bu mesafeden ötede kendini daha rahat hisseder. Bu bölgede pek çok ava, bilhassa deniz kurtlarına, küçük balıklara vs. çekinmeden saldırır ve kıyıda olduğuna göre çok daha ani olarak yutar.

  Gün içinde levreği aramanız gereken yer burasıdır. Ama unutmayın, bir adam boyu kadar bir yerde ayaktaysanız, mutlaka sizden onca başkaları da oraya çıkmıştır ve denizin içinden 30-40 m öteden bile rahatça seçilebilirsiniz. Levrek kayalık bölgeleri tercih eder. Demekki, sahili düz, denizin dibi nispeten taşlık, kayalık olan yerler, levrek avı için ideal yerlerdir, elbet burada pek gürültü patırtı yoksa. Levreğin bu mesafeden daha yakında olmayacağını düşünmeyin. Bu mesafenin ötesinde levrek aç tok olmasına bakmaksızın, pek nazlanmadan yeminize saldırır. Onu çoğu zaman bir hamlede yutar. Ama kıyıya yakın bölgelerde, yemi görse bile aşırı tedbirlidir. Bilhassa gürültü ve suya hareketli görüntü düşürmeniz onu kolayca ürkütür. Belki kaçıp gitmez ama yemi yemekte de son derece nazlı davranır.

  Elinizi yumruk yapıp kolunuzu yere paralel olarak denize doğru uzatın. Omzunuza gözünüzü iyice dayayın. Serçe parmağınızın altından suyu gördüğünüz yer, yaklaşık olarak sizin görünmediğiniz yerdir.

  Etrafta yüksek ağaçlar varsa, kocaman bayraklar sallanan direkler vs. kabaca kaç adam boyu olduğuna bakın. Mesafeyi bununla katlayın. İşte bu mesafenin ötesinde, levrek için en kolay avı yaparsınız. Bu hayali sınırın berisinde ise levrek çok daha tedirgin duracaktır. Biraz daha titiz davranırsanız onu da livarınıza eklersiniz, ama sessizlik, hareketsizlik, iyi yem seçimi gibi hususlarda bariz seçici olmak şartıyla. Levrek bilhassa yazın, derin suları yada açıkları tercih eden bir balık değildir. Daha yakında avlanmak durumundaysanız, çok çok sessiz olmalı, hareketten kaçınmalı, daha itinalı yemler kullanmalı, levreğin aç olduğu yemlenme saatlerini tercih etmelisiniz. En uygun koşullar, genellikle güneş battıktan sonraki 3-4 saat veya sabahın erken saatleri olacaktır. Ayrıca, levreği bu koşullarda yakalamak için canlı bir yem kullanmalı, balığın ürkmemesi için misinada yeterince boşluk olmasını sağlamalısınız. Bilhassa canlı yemin, bu boşluğu almamasını beklemek vs. gerçek bir ustalık vede şans işidir. Bu yüzden canlı fare, kertenkele, olmazsa bunların ölüsü daha çok tercih edilmelidir. Yemin yüzmesi, yüzeye çıkması gibi hususlar çok kritik değildir. Çünkü, levrek bu avı kaçırmak istemez. Daha saldırgan davranır. Fare bul, kuduz ve veba tehlikesine rağmen iğneye geçir, Kertenkele ayrı bir dert vs.. Bu yüzden, en iyisi, bir şekilde biraz daha açıkta avlanmayı denemektir.

  Bir hususu bilhassa vurgulamak isterim. Levrek her zaman her yerde bulunmaz. Ben kıyıda zorlanıyorum, açıkta arayacağım diyebilirsiniz, ama açıkta levrek hiç yokken kıyıda sürüsüne bereket olabilir. Levreğin anlattığımız üzere, sıcaklık, oksijen, saklanacak yer gibi çok bileşenli bir tercih listesi vardır. Hiç birimiz balığın suyun içinde ne hissettiğini bilemeyiz. Bu yüzden burada levrek var, 30 m açıkta da vardır diye bir zorunluluk tarif etmediğimizi hatırlatalım. Ordaki kayalığı beğenmez, burası daha havadar gelir. Sonuçta tercihini hep aynı civarda yapabilir. Hep açıkta kalabileceği gibi, hep kıyıda da olabilir. Eğer kıyıda onların varlığını görüyor ama yakalamakta zorlanıyorsanız, biraz açığı deneyin. En önemli husus, kıyıya yakın yerler daha fazla dikkat kadar daha farklı yem, takım vs. taktikleri gerektirir. Açıkta levrek avında kullanılacak taktikler, kıyıya yakın yerde aynı başarıyı sağlamayabilir. Aynı şekilde, kıyıda iyi olan teknik açıkta işe yaramayabilir. Çapari ile mırmır ve çifte kırlangıç yakalamak ne kadar şans işiyse, kıyı tekniklerini açıkta işe yaratmak ve tersi öyle bir şanstır.

  Açıkta avlanmak, oraya ulaşmak dışında, kıyıya yakın bölgeye göre nispeten daha kolaydır. Bu karadaki hareketin görülmediği bölge levreğin yaşam alanıdır. Levrek daha uzakları tercih etmez. Kıyıdan güvenli olan en yakın mesafede olmayı arzular. Bu bölgede taktikler birden değişir. Elbet gene fare veya kertenkele iyidir. Ama bunların maketleri de artık iyi iş yapar. Dahası, bilhassa deniz kurtları levrek için dayanılmaz olur. Tipik balık şeklindeki suni yemler gene levreğin ardına takılmayı sevdiği şeyler olacaktır. Ama levreğin her yerde her zaman en çok tercih edeceği yemler, canlı karidesler olacaktır. En güzelide, levrek açıkta yeme hışımla saldırır ve bütün halinde yutar. Buda, sizin tasmalamanızla birlikte livara girecek olan levrek demektir.

  Açıkta levrek avında, bilhassa kurt benzeri yemler son derece verimli olur. Eğer levrek bunları farkederse, çoğu zaman tadına bakmayı deneyecektir. Daha kıyıda çok ürkek olan levrek, açıkta daha farklı davranır. Suyun içindeki tınlamaya benzeyen sesleri, parlak, parlayıp sönen nesneleri, hareketli nesneleri bir yemek işareti olarak düşünür. Bu yüzden, yemin parıldamasını, hareketlenmesini, ses çıkarmasını sağlayacak bir takım düzenlemeler yapmak faydalı olur. Tipik pek çok hazır balık maketi, ön tarafında küreğe benzer bir aparata sahiptir. Bu aparat, sizin çekmenizle balığın salınmasına yol açar. Ama çektikçe daha kıyıya gelirsiniz. Buda sürekli at çek yapmanız demektir. Bazı maketlerin gözleri kabartma şeklindedir içinde küçük bir bilya bulunur. Bu hareketli göz etkisi sağlar, ama asıl faydası, bu bilyanın çıkardığı seslerdir. Suda ses havadakinden çok daha iyi iletilir. Belli belirsiz bir ses bile bir hayli mesafeden farkedilebilir.

  Canlı yem tercihleri bilinen akyemler olabilir. Fakat, akyem yerine Kaya balığı, gelincik ve küçük lapinler daha etkili olurlar. Ama bu biraz tembel işidir. Canlı yem olarak canlı karideslerin kuyrukları kesilerek kullanılması son derece iyi olur. Bu durumda karides kaçacak kadar hareket edemez. Ama canlılık emarelerini de gösterebilir. Böylece levrek için en ideal yem elde edilir. Ucunda canlı bir karides olan takımı açığa atmak vs. kadar, canlı karides bulmak gibi sorunlar yüzünden aynı verimi sağlamasa da, plastik kurtları denemek bir hayli akıllıca olacaktır.

  Yapay yemlerle avcılık, genelde atıp çekme yöntemiyle eşanlamlıdır. Bu faaliyet esnasındaki tutumunuz bu boncukların, yapay yemlerin vs. etkisini ciddi şekilde değiştirir. Fakat hiç bir zaman şu yem, şu tür takım ve bu tür yöntem şeklinde en iyiyi gösteren bir kural yoktur. Yemler bölümünde bahsettiğimiz gibi, açık havada açık renk yemler, kapalı havada, gece ve kirli sularda koyu renk yemler, temiz su ve bilhassa açık havalarda doğal renklere sahip, kurt kırmızısı, yeşil gibi yemler genelde daha iyi netice verir. Bu tür kurt veya kertenkeleye benzer yemler, çoğu durumda maket balıklardan daha verimlidir. Fakat, bunların kullanımı bir miktar daha farklılık taşır. Öncelikle kurşunun çok ağır olmaması gerekir. Yem hızla dibe gitmemelidir. Misinanın boşluğunu aldıktan sonra, kamışı saat 2-3 arası gibi yöne çevirin. Kamış 4 m ise, 2 istikametine, 3 metre ise, 3 istikametine. Bu durumda yem biraz yükselir ve tekrar batmaya başlar. Kamışı saat 1 istikametine getirirken misinanın boşluğunu alın ve yemin dalmasını bekleyin. Ardından tekrar saat 2-3 istikametine ve biraz bekleyip boşluğu alarak tekrar saat 1 istikametine. Eğer uzağa atmışsanız, bunu yukarı aşağı yönünde yapın. Yemin hareketi mümkün olduğunca yukarı aşağı olmalı, yatay olmamalıdır.

  Benim gördüğüm, balıkçı pek çok arkadaş bu tür yemleri ön tarafına bir ağırlık takmadan suya atıyor. Bu durumda hızla çekerek kaçan yem etkisi veriyor. Elbette asıl mevzu, yemin sudaki dinamik yüzünden dönmesi. Çekmeyi bırakınca dönüş hareketi duruyor. Bu yöntemle maket doğrudan bir balığın üzerine doğru gitmedikçe iş yapmak zor gibi görünüyor. Fakat, maketin ucunda bir kurşun varsa, maketi çekerken oltaya doğru döner. Bıraktığınız zaman ise ucundaki ağırlık nedeniyle aşağıya yönelir. Boncuklar ise bu esnada gezinip tıkırtılar çıkarır. Levreğin dikkati bir an o tarafa çekilince, yemin dibe veya yukarıya hareketini görür. Bu hareket son derece doğala yakındır. Sonuçta levreğin yemin üzerine gitmesi daha ihtimal dahilinde olur. Bu şekilde, saat 3 - saat 1 aralığında hareket, kamış boyunda yaklaşık bir kulaç kadar bir aralığa tekabül eder ve tam olarak levreğin gezdiği derinliği kapsar. Eğer siz hurra diyerek makinaya yüklenir, boyuna sararsanız, yem aynı yükseklikte hızla yukarı ileriye gider ve levrek buna saldırmayı pek aklından geçirmez. Çünkü kurtlar böyle davranmaz. Eğer kurt yerine maket balık kullanıyorsanız bu yaklaşım etkili olabilir, fakat levrek balıklara kurtlara olduğu kadar iştahlı değildir. Ayrıca maket balıkta, hızla yüzeye yaklaşır. Tek şansınız levreğin bir an refleksle saldırmasıdır. Fakat bu şans çok ender yakalanır. Şansı artırmak için maket balığın renk seçiminden, sudaki hareketinden, ses çıkarabilme, parlama gibi bir sürü özelliğine kadar etkili olan pek çok etmen bulunur. Unutmayın, levreği arayacağınız yer dipteki bir kulaçlık alandır. Bu alanda başka balıklar da olacaktır.

  Bir diğer etkili ve ucuz levrek avlama yöntemi ise, tüy veya tüy yerine silikon kurtlar takılmış çapariler kullanmaktır.. Bunlar tipik çapari gibi kullanılmaz. Köstek sayısı 3-5 gibi az sayıdadır. Oltaya önce bir zargana topu veya benzeri ağır şamandıra bağlanır.. Çapari ise, sonuna ufak bir ağırlık -ki sadece çapariyi gergin tutma amacı taşır- ile topa bağlanır.. Atılır, çapari gibi çekilir. Önce topun arkasına bir hareket, dalgalanma peydah olur.. Çekmeye devam edilir ve levrekler bazen ikişer üçer olarak bile çapariye doluşurlar..

  Olta ile levrek avı,hakkında internetten alıntı olan bilgilerdir,işin ilginç yanı,fare ve kertenkeleylede levrek avı,yapılabiliyormuş,inşallah işinize yarar...
  Konu Çağatay Kemal KURNUÇ tarafından (21-03-2009 Saat 13:49 ) değiştirilmiştir. Sebep: Beyaz fon üzerine Turkuaz ton iyi okunmuyor.
  fatih gümüşbaş
  1988-istanbul

 2. #2
  ZIPKINCI FATİH GÜMÜŞBAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08-10-2008
  Bulunduğu yer
  istanbul/fatih
  Yaş
  30
  Mesajlar
  3.872

  Cevap: Levrek avı üzerine (Olta ile)...

  rengi,ayarladıgınız için teşekkür ederim,çağatay hocam,alıntı oldugu için ben düzenleyememiştim,sagolun,böylesi daha güzel oldu...
  fatih gümüşbaş
  1988-istanbul

 3. #3
  ZIPKINCI FATİH GÜMÜŞBAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08-10-2008
  Bulunduğu yer
  istanbul/fatih
  Yaş
  30
  Mesajlar
  3.872

  Cevap: Levrek avı üzerine (Olta ile)...

  fare ile levrek avının,bide eski bi hikayesi vardı,bir dergide okumuştum,
  dergiyi bulamadıgımdan dolayı,kısaca aklımda kaldıgı şekilde yazıyorum,
  balıkçının biri,bir gün,levrek yakalamak için oltasına canlı fare takmış,
  oldukça güzel büyüklükte levrekler,yakalıyormuş,bir iki derken,adam hergün sabah
  erkenden levrek avına gidiyor,taktıgı canlı fare ile yakaladıgı levrekleri,satıyor,
  güzel para kazanıyormuş,balıkçının her gün takıldıgı kayıkhanedeki arkadaşları durumdan
  şüphelenip,bu adam,nerde diye aramaya koyuluyor,bakıyolar,adam hiçbiryerde yok,çevreden de sürekli
  çok para kazandıgını duyuyorlar,bir sabah erkenden bunu fare ile levrek
  yakalarken yakalıyorlar,adamın foyası ortaya çıkıyor,bide o kasabada balık satamıyor,hatırladıgım kadarıyla
  paylaştım,umarım hoşunuza gider...
  fatih gümüşbaş
  1988-istanbul

 4. #4
  ali osman
  Guest

  Cevap: Levrek avı üzerine (Olta ile)...

  paylasim icin tesekkurler fatih kardesim

  selam arkadas lar sitede her kez ne kadar olta da usta oludgu mu bilir ler encok ta levrek uzerine siz sevgili doslarim la bu tecrubelerimi paylasmak istedim

  1_ yemler
  a_ kaya baligi
  b_ dragonya
  c_ isparoz
  d_ findik karagoz [ ufak karagoz ]

  sabah erken den gun dogumun da giderim levrek yakaliyca gim yere ve yem lerimi ilk bas kova icinde 4_5 tanesini hazirlarim ve ilk oltami atmadan once hazirladigim baliklardan bitanesini atcek yaparim suya dustugu an cikardigi sev levregi mest eder ve uzaktaki levregi dahi dibime kadar cekmeme yardimci olur ilk oltami 4_5 atis cekisten sonra suya birakirim ve ondan sonraki leri tek tek atarim 5-6 ci oltayi attiktan sonra 2_3 kere daha olta atip cektikten sonra diger oltalarimi da suya birakirim her kasnagi attiktan sonra 10_15 metre arasi kalama birakirim ve kasnagi 5 metre geri birakirim buda baligin kasnaga asildiginda denize dusmesini geciktirir

  asil gelelim meseleye cogu kisiyi yarim kiloluk 1 kiloluk bi levregi cekmek icin yarim saat ugrasmasina kulaktan dolma tekniklerle baligi yakalamaya calisiyorlar yok balikasildimi salcak missinda yok balik boslayinca cekcekmissin de bunlar savsata arkadaslar
  benim teknigim su arkadaslar ve bu teknikle hic levrek kacirmadim ve misinada kestirmedim

  balik yemi alip gitmeye basladimi 10_15 metre lik kalamayi bitirmesini beklerim bitirmesini beklerkende elimle tam misina yigininin ustune gelcek sekilde elimden kaycak sekilde misinayi tutarim bu teknikle misinanin yerdeki taslara takilmamasini onlerim kalama bittiginde var gucumle misinaya yuklenerek levregin kafasini kendime dogru cevirerek isparoz cekergi bi cekerim ve 2 dakkada levrek kackiloysa ceker alirim kiyiya ceker kende misinayi elimde coksikmam tatli bi sekilde sikarak cekerim cunki balik ilk asilisinizda sersemler ve size dogru yada yan tarafiniza dogru gelmeye baslar cekerken misina yi sikmamamim nedenide balik sersem ligini erken yitirir se yani cekerken ayilip fafa atip geri dogru gitmeye yeltenirse elinizde sikica tutmus oldugnuz misinanin sikiligindan dolayi misina kopmasini onlemek icin

  yem takisi
  1_ kaya baligi ve dragonya yi takarken agizdan sokup yanakyan igneyi sokarak cikarim yanliz dragonya kullancak arkadaslar ellerine insaatcilarin kullanmis oldugu kalin derili eldivenlerden kullanmasi gerekli cunki dragonya zehirli bi baliktir
  2_ isparoz ve karagoz takarken sirtindan bi kere igneyi gecirmek suretiyle kuyruk tan sokup enseden yada agizdan cikarmayin cunki levrek canlihareketli baliklari sever kaskati olmus hayvana nadiren vurur

  resimlerde gormus oldugunuz levrekler bu tekniklerle yakalanmislardir


  Konu ali osman tarafından (21-03-2009 Saat 15:21 ) değiştirilmiştir.

 5. #5
  ZIPKINCI FATİH GÜMÜŞBAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08-10-2008
  Bulunduğu yer
  istanbul/fatih
  Yaş
  30
  Mesajlar
  3.872

  Cevap: Levrek avı üzerine (Olta ile)...

  sagolasın,ali osman abim,ali osman abimin fotograflarıyla dahada,görsellik ve bilgi olarak dahada renklendi,levrek konusunda pek şansım olmadı,hayatımda ikikez gördüm,bir kez zıpkınla vurdum,ama şansızlıgım daldıgım yerlerde levrek pek çıkmıyor,forumdaki önemli olan bilgileri okuyorum,kendimi geliştirmeye,kendimden birşeyler katmaya çalışıyorum,inşallah bir gün bende güzel bir levrekle,çıkarım karşınıza,
  paylaşım için teşekkürler,ali osman abim...
  fatih gümüşbaş
  1988-istanbul

 6. #6
  ZIPKINCI Volkan Demircioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12-08-2008
  Bulunduğu yer
  Silifke
  Yaş
  41
  Mesajlar
  1.843

  Cevap: Levrek avı üzerine (Olta ile)...

  paylasim icin tesekkürler
  Volkan Demircioglu
  1976

  www.evas.web.tr

 7. #7
  ali osman
  Guest

  Cevap: Levrek avı üzerine (Olta ile)...

  fatih kardesim levregin olmadigi yer yoktur akin levregi yoksa yerli levrek vardir gormemenin nedeni avlanma sitilin olabilir

  sig yerlede gezerken ayaklarini cirpma ellerinle ilerlemeye calis ama kayaliklari felen hareket ettirmeden derin yerdede yuzerken ayak cirparken ses cikarmamaya dikkat et dibe iner kende ayaklarinin tamamen suya gomul dugune emin olduktan sonra cirp ayaklarini cunki dibe inmeye calisirken su yuzeyinde ayaklarinin cikarmisoldugu ses tum baliklari urkurut ve senden metrelerce uzak lasmasina neden olur yuzerken ellerini hareket ettirme yani bosta kalan elini vucuduna sabit bir sekilde tutmaya calis sen levregi gormezsin ama levrek seni gorur nekadar cesur ve merakli balik olursa olsun bostaki yani zipkini tutmayan elini gorup urkup kacar

 8. #8
  ZIPKINCI FATİH GÜMÜŞBAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08-10-2008
  Bulunduğu yer
  istanbul/fatih
  Yaş
  30
  Mesajlar
  3.872

  Cevap: Levrek avı üzerine (Olta ile)...

  degerli bilgilerin için teşekkür ederim,ali osman abi,inşallah bu yaz bol bol uygulama imkanım olacak,sagolasın...
  fatih gümüşbaş
  1988-istanbul

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Sinarit avı üzerine...
  By Onur_GÜNER in forum Zıpkınla Balık Avı Ve Nefesli Dalış Teknikleri
  Cevaplar: 22
  Son Mesaj: 14-03-2017, 16:23
 2. sığ suda olta ile levrek avı için yardım
  By Bora KANBAR in forum S.S.S
  Cevaplar: 13
  Son Mesaj: 14-12-2008, 02:08
 3. İstek üzerine....
  By Murat VARLI in forum Photo - Fotoğraf Albümü
  Cevaplar: 35
  Son Mesaj: 14-11-2008, 03:20
 4. vatoz üzerine
  By KOLOMBO in forum S.S.S
  Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 27-07-2007, 05:15
 5. Olta ile merca,çıplak,levrek,kırlangıç,melenur avı
  By bülenttok41 in forum Video Albüm
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 15-04-2007, 02:35

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195